Başlangıç > Gizli Guçler > 17 AĞUSTOS 1999 DEPREMİ BİLİNMEYEN VE GİZLENEN GERÇEKLER

17 AĞUSTOS 1999 DEPREMİ BİLİNMEYEN VE GİZLENEN GERÇEKLER

 17 AĞUSTOS BİLİNMEYEN BİLİNMESİ GEREKEN GERÇEKLER 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 76 yıllık tarihinde Rütbe Devir-Teslim Törenleri Uluslar arası olmamasına rağmen İsrail’li Subaylar neden geldi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 76 yıllık tarihinde, İsrail’li Subayların TSK devir teslim törenlerinin hiç birine katılmamışlar iken, neden 17 Ağustos 1999 tarihindeki Donanma Komutanlığı’nın devir teslim törenine katıldılar.

Ruslar’ın yardım için gelen gemisi neden boğazlardan içeri alınmadı.(Çünkü Ruslar ABD ve İsrail’in TESLA Deprem Makinesini denediğini anlamıştı ve kanıtlar olabileceği düşüncesi ile Gölcük’e acilen bir gemi göndermişlerdi fakat patlama sonucunda cesetler ve makine parçalarının açığa çıkması sebebi ile bunları birilerinin görmesini istemiyorlardı.)

Gölcük’ten İstanbul Avcılar’a kadar geniş bir alanda insanlarımız tarafından görülen “Ateş Topu”nun ne olduğunun hala açıklanamaması. (HAARP-TESLA Makinesi sayesinde iyonosfer tabakasından yeryüzüne yansıtılan ışık)

Depremde görülen bu “Ateş Topu”nun, bilim adamlarının “Deprem Işıması” olduğunu söylemelerine rağmen, neden diğer depremlerde benzeri bir ışıma yaşanmamıştır.

Furkan Dergisi Temmuz 1999 sayısında, yer alan ifadeler aynen şöyledir. “Mesela basına verilmeyen, ancak istihbarat kapsamında edindiğimiz bilgilere göre, Gölcük askeri tesislerinde oldukça garip olaylar meydana gelmektedir. Kapılar kendi kendine açılmakta, mühimmat depoları içinde, siyahi ziyaretçiler görülmekte, arabalar durduk yerde çalışmakta..” Yazının Devamı İçin Tıklayınız

Depremden sonra bir çok teoriler ortaya atılmıştı fakat içlerinde en ilginç olanı Future Times’da yayınlanan araştırma dizisinde yer alan hikaye şöyleydi : Kaliforniya San Andreas fay hattında meydana gelebilecek büyük bir depremin Amerikan ekonomisine çok büyük zarar vereceğini bilen ABD, yer kabuğundaki değişimleri izleyerek, daha deprem oluşmadan tektonik katmanlar arasında artan basıncı değişik noktalardan patlatıp boşaltarak, büyük depremi küçük depremler halinde dönüştürmenin yolunu bulmuştu. Yıllar önce Sırp asıllı Amerikalı bilimadamı mucit Nicola TESLA tarafından geliştirilen bu “düşük frekanslı elektromanyetik ışınımla yüksek enerji nakli” tekniğini, hem Ruslar hem de Amerikalılar uzun zamandır bir silah olarak kullanmanın yolunu arıyorlardı. Bu yöntemle çok uzaktan, hatta uzaydan geniş alanlarda tahribat yapabileceklerdi.

ARAŞTIRMA :

(ABD’nin üçüncü uzay teleskobu Chandra’yı yörüngeye taşıyan Columbia uzay mekiği 23 Temmuz 1999 tarihinde Kennedy üssünden Türkiye saatiyle 07:31’de fırlatıldı.NASA tarihinde ilk kez kadın pilot Eileen Collins’in komutasında uzay görevine başlayan Columbia fırlatıldıktan birkaç saat sonra Chandra X-ray teleskobunu yörüngeye bıraktı. Bu teleskop kara delikleri, çarpışan galaksileri ve supernovaların kalıntılarını incelemek için kullanılacak. Kasım 1998’den beri ertelenen görev, sadece bu hafta iki kere ertelenmişti).

ABD dünyanın ve kendi insanlarının tepkisini almamak için bu projeyi barışçı “deprem indirgeme” sistemi diyerek, bir yandan tepkileri azaltıp diğer yandan fonlama devamlılığını sağlamayı amaçlıyordu. Bu nedenlerle proje önce Avustralya’nın çıplak ve seyrek nüfuslu kırsal bölgelerinde denendi ve geliştirildi. Daha sonra değişik zamanlarda Kafkaslar’da, Okyanus tabanında ve Güney Amerika’daki Ant dağlarında denendi ve büyük aşama kaydetti.

Bu arada Türkiye, Japonya ve benzeri deprem kuşağındaki ülkelere sismik ağ şebekeleri kurularak bu bölgelerin tektonik verileri saniyesi saniyesine devasa bilgisayarların kayıtlarına gönderilmeye başlandı. Üniversitelerle ortak projeler geliştirildi, yüzlerce bilimadamına Amerika’da deprem konusunda araştırma yapma bursu verildi. Ancak projenin gizliliği esastı. Bu nedenle tüm ilişkiler paravan araştırma kurumlarında yürütülüyordu. Ancak zaman zaman bilgi sızıntısına olanak verilerek halkın bu konu hakkında bilgi sahibi olması istendi. Kobe’de ve başka yerlerde meydana gelen depremlerin arkasındaki gariplikler çıkar gruplarınca terör ve mafya örgütlerinin işi gibi gösterilmek istendi ve bunda da başarılı olundu.

Ve gün geldi bu sistem Türkiye’de denenmek istendi. Zaten bölge bu amaçla yıllardır sismik espiyonaj altındaydı. Nitekim gelişmeleri takip edenler, depremden hemen sonra, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın girişimleriyle Türk Telekom’un Türkiye’nin sismik bilgilerini Pentagon’a ileten NATO Üssü’nün iletişimini nasıl kestiğini hatırlayacaklardır.

ABD’nin asıl hedefi, Kuzey Anadolu fay hattındaki deneyden elde edeceği tecrübe ve bulguları,Kaliforniya San Andreas fay hattına uygulamaktı. Bu iş yine çok yüksek askeri gizlilik taşıdığından yürütme işi İsrail’li uzmanlara verilmişti. Gerekli makine ve donanım gizlice denizaltılarla Gölcük Üssüne getirilerek oradaki, yeraltı-denizaltı korunaklarına kuruldu. Türk makamları durumdan detay bazda haberdar değillerdi. Bunu İsraillilerle yürütülen askeri tatbikatın bir parçası olarak düşünüyorlardı. (Zaten İsraillilerle yapılan askeri tatbikat bu operasyon doğrultusunda önceden planlanmıştır. Çünkü dünyanın ve Türk Milletinin dikkatlerini çekmemek için tatbikat adı altında HAARP-TESLA Deprem Makinesini getirip rahatça kurdular.) Böyle bir makinenin deneneceğini zamanın Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Genel Kurmay Başkanı biliyordu, fakat ABD (Siyonistler tarafından yönetiliyor) ve İsrail’liler (Siyonistler) bizimkileri makinenin denenmesi için şu şekilde ikna ettiler : olası İstanbul merkezli bir depremde 100.000 kişinin ölümü, yüz milyar doları aşan maddi kayıp ve Türkiye’nin en az 25-30 yıl geri gitmesi demektir, diyerek bizimkileri ikna ediyorlar.

İsrailliler Amerikalı’larla gece şartlarında elektro-sismik haberleşme tatbikatı yapacaklardı. Deney başarılı olacağından sonunda kimse normal dışı bir şeyin olduğunu farketmeyecekti. Bu amaçla Gece Şahini Tatbikatı’nın (Operation Night Hawk) saat 03:00’te başlaması planlandı. Gece saat tam 03:00’te düğmeye basılacak ve Gece Şahini devreye girecekti. O an uzay filmini andırır devasa cihazlar çalışmaya başlayacak ve 1-2 dakika içinde de oluşturdukları muazzam enerjiyle Marmara’nın altındaki tektonik tabakayı zayıf yerlerinden kırıp, aylardır oluşan basıncı dışarı atacaklardı. Böylece büyük bir deprem önlenmiş olacaktı. Ama o gece sabaha karşı birşeyler yanlış gitti. Ve beklenen gerçekleşmedi. Herşey bir anda olup bitmişti. Cenab-ı Hakk’ın Doğası kendini yönetmeye kalkanlardan bir kez daha intikam almıştı. 45 saniye süren deprem, beklenenin 10,000 kat üstünde bir güçle gelmişti. Her yeri bir anda yerle bir etmişti. Zayıflayan ve titreyen elektrikler az sonra geri geldiğinde, gece saat 03:05’i gösteriyordu. Daha birkaç dakika öncesine kadar korunağın içinde ŞAMPANYA patlatmayı bekleyenler, şimdi korkudan buz gibi donmuş, hareketsiz ayakta duruyorlardı. Kimsenin ağzını bıçak açmıyordu. On binlerce insan, çoluk çocuk, o an enkaz altında can çekişiyor veya cansız yatıyordu. Bu düşünce ile hepsi ürperdi. Bu asrın en büyük felaketiydi; hem de insan eliyle yapılan bir felaket…

Sessizliği İsrailli komutanın buz gibi emri bozdu: “Lets pack! We’re moving out! Call operation-Q! Right now! Immediately! Stop whinning! Move, move, move!” (Toplanın! Kaçıyoruz! Q planına geçiyoruz. Şimdi..Hemen! Hadi, hadi!!!)

İşte o andan sonra çantalardan çıkan “Q planı” çalışmaya başladı. İlk önce bölgedeki tüm haberleşme ve elektrik enerjisi felç edildi. 4 dakika içinde İsrail Başkanı Barak ve ABD Başkanı Clinton ile irtibat kuruldu. O anda İsrail’de Ben Gurion’un Lod askeri havaalanından 4 adet savaş uçağı eşliğinde 2 nakliye uçağı havalanıyordu. 2 dakika sonra da İsrail Deniz Kuvvetleri ve NATO Güney Deniz Saha Komutanlığı’na bağlı tüm birlikler DEFCON-4 acil durumuna geçirildi. Amerikan 6’ncı filosuna bağlı gemiler de rotalarını İstanbul’a çevirmek için Pentagon’dan emir aldılar.

Bu arada ilginç bir şey daha olmuştu. Depremle ilgili haberler birbiri ardına gelirken, bir haber önce görünüp sonra kayboldu. 20 Ağustos Cuma akşamı televizyonlar bir İsrail uçağının Ataköy açıklarında denize düştüğünü duyurdu. (bu bize Cenab-ı Hakk’ın bir lütfu ki, bu olayları kimin yaptığını anlamamız için işaretler gönderiyor) Ancak bir süre sonra haber kesildi ve uçağın akıbeti ile ilgili bir daha haber alınamadı.

Olaydan bir gün sonra Deniz Kuvvetleri’nden bir dostum beni aradı ve bu olayda birtakım soru işaretleri bulunduğunu, bu konunun perde arkasını araştırmamı rica etti. Kısa süre sonra ulaştığım bilgiler, gerçekten ilginçti. Uçak, düştükten kısa süre sonra teknesiyle o sırada Ataköy açıklarında olan balıkçı Abdullah KAPLAN tarafından kurtarılmıştı. Abdullah Kaplan olayı şu şekilde anlatmıştı : “Uçağın düştüğünü görünce derhal yardıma gittik. Uçağın kanatları yara almıştı. Hemen uçağı bağladık ve Zeytinburnu limanına çektik. Teşekkür beklerken küfür yedik. Ne olduğunu bile anlamadık.”

Bu konu o gece o bölgede görev yapan Sahil Güvenlik 4. Botunun sorumluluk alanındaydı. Araştırmalar Sahil Güvenlik’in bu konuyla ilgilenmediğini ortaya çıkardı. Olay yerine gelen televizyon ekipleri ise şaşırtıcı bir şekilde çekim yapmaktan vazgeçmişlerdi. [patronlarından (İsrail-Siyonistler) aldığı emir gereği] Daha sonra uçağı Zeytinburnu’na yanaştıran balıkçı Abdullah Kaplan, olayı Kumkapı’daki Gümrük Muhafaza’ya iletti.

Kısa süre sonra tutanak tutuldu. Ancak Gümrük Muhafaza da tutanak tuttuğuna pişman oldu.Uçağın sahibi İsrail asıllı biriydi. O gece ne olduğu ise bir türlü anlaşılamadı.

Deprem için 1900’lerin başından beri Nicola TESLA adındaki Sırp asıllı bir bilimadamının buluşu olan “elektromanyetik endüksiyon tekniği” (TESLA Makinesi) kullanıldı. Makinenin ABD Kaliforniya San Andreas fay hattında olacak muhtemel bir deprem öncesi kullanılması düşünüldü. (ABD’lilerin asgari zarar ve ölümlerinin azaltılması için bazı denekler gerekiyordu, onların gözünde bir hayvandan bile daha değersiz olan bizim gibi insanlar üzerinde denenmesi normaldi.) Neden Türkiye diye soracak olanlar için ise; – Türkiye de ne yaparsan yap kimsenin umurunda olmaz, birkaç tane yetkiliyi ikna ettikten sonra her türlü deneyi yapabilirsiniz, bilinçli insan sayısı azdır, genelde okumamış cahildir, araştırmazlar kadercidirler, Kaliforniya San Andreas fay hattının dünyada tek eşi benzeri özelliklere sahip olan ikiz kardeşi Kuzey Anadolu fay hattıdır, karakterleri aynıdır.

Ancak ABD-İsrail’in bölge ile ilgili bu hareketliliği ne kadar gizli olursa olsun bazı kaynaklara sızmasını engelleyemedi. Kanadalı bir bilimadamı her nasılsa bu gizli verilere ulaşarak, bölgede bir deprem olacağını ve bunun için bölgenin takip altına alındığını anladı. Ve bunu kendi amaçları doğrultusunda yaklaşık 48 gün ve 240 km hata ile yayınladı. Ancak ne bu bilimadamına, ne de yayınına daha sonra nedense kimse dikkat etmedi.

Gölcük Donanma Komutanlığı’nda görevli asker, astsubay ve subaylar, Donanma karargahında garip birşeyler olduğunu farketmişlerdi. Bu konuyla ilgili bilgiler de nasıl olduysa yukarıda ismini zikrettiğimiz dergide yer almıştı. Peki İsrail askerlerinin bu projedeki yeri neydi? İsrailli askerler ve üst düzey subaylar o gece Gölcük’te ne arıyorlardı? Bu devir teslim töreni her yıl yapılan rutin bir ulusal törendi. Uluslar arası bir kimliği yoktu. Ama İsrailli subaylar ve üst düzey yetkilileri oradaydı! Peki ne arıyorlardı Gölcük’te?

Bunun nedenini şimdi daha iyi kavrayabiliyoruz. Çünkü bu proje İsraile ihale edilmişti. Bizimkilerin ise bir şeyden haberi yoktu (Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genel Kurmay Başkanı hariç). Bize güvenen de yoktu zaten. Ancak o gece nedense hiç kimse İsraillilere, bugüne kadar hiç katılmadıkları bu devir teslim törenine neden katıldıklarını sormadı. Ya şaşkınlıktan ya da telaştan, enkaz altında kaç İsrail askerinin öldüğü, kaçının yaralandığını da soran olmadı. O felakette kaç İsrail askerinin öldüğünü ne Genelkurmay yayınladı ne de İsrail böyle bir bilgiyi açıklamak nezaketinde bulundu. Herkese verdikleri imaj ise oraya bize yardım için geldikleri şeklindeydi. Hemen bir hastane kurdular. Yaralarımızı sarmaya yardımcı olmak için daha sonra o bölgede bir yerleşim merkezi kuracaklarını açıkladılar. (İsrailliler bizim kara kaşımıza kara gözümüze mi hayranlar, bizi çok mu seviyorlar, bizi çok sevdikleri için mi Türkiye’nin doğusunu kendi toprakları olarak gösteriyorlar. Arz-ı Mev-ud, Vaad edilmiş topraklar Büyük İsrail Devleti). Esas amaçları enkaz altındaki askerlerini ve önemli askeri malzemeleri çıkararak götürmekti. Gerisi paravan operasyondu. Bizde “Bak şu İsrail’e, helal olsun, hemen yardımımıza koştu” diyerek sevindik.

Bu operasyon neden gündüz değil de gece olmuştu? Çünkü olacakları kimsenin görmemesi ve gözlemci riski ise en az düzeyde olduğu için gece oldu. Gece saat 03:00’te operasyonun başlaması için yeşil ışık yakıldı. TESLA Cehennem makinesi yer altındaki sığınakta ve deniz altında çalışmaya başlamıştı. En geç 1-2 dakika içerisinde gücü en üst düzeye ulaşmış olacaktı. Aynen de öyle oldu. Makine gürültüyle enerji toplamaya başlamıştı. Bu sırada, Avustralya’da ve Okyanusta bu tür suni depremler öncesinde görülen elektrik boşalması, hava yarılmasından oluşan ışıklar ve patlamalar oluştu atmosferde. Ve arkasından da makinenin boşalması ile birlikte yer yarıldı ve oluşturulan enerji doğaya aktarıldı.

Ancak hesapta doğanın (Cenab-ı Allah’ın) oyunu yoktu. Oluşan deprem hem beklenenden çok uzun süreli, hem de çok daha güçlü çıktı. Şiddeti 7.4’e ulaştığında Amerika’da aletler 7.8’i gösteriyordu. Ve büyük bir patlamayla her şey kontrolden çıktı. TESLA deprem makinesi, depremin enerji gerilimine dayanamayıp parçalandı ve ortaya çıkan güç yeraltında muazzam bir patlamaya neden oldu. Ve bu yer altı labaratuvarının tam üstündeki, herşeyden habersiz uyuyan yüzlerce askeri barındıran ve 8 şiddetindeki depreme dahi dayanıklı olması gereken askeri tesisler un-ufak olarak dağıldı. (demek ki deprem 8’den daha şiddetli oldu) (ABD’li ve İsrailli Siyonistler bir insan olarak Cenab-ı Allah’ın doğa olaylarına karışamayacaklarını anlayamamışlardı,)

Bir tedbir olarak tüm bölge ve hatta bütün İstanbul 4 saat süreyle bir haberleşme ablukası altına alındı. Elektrikler kesildi ve telefonlar iptal edildi. Kimsenin birbiri ile haberleşmesi istenmiyordu. Cumhurbaşkanı dahi sabahleyin “benim de telefonlarım kesikti” (Türkiye’de bütün her yerin telefonları dahi kesilse önemli kurumların kesilmez çünkü uydu telefonları vardır. Ama uydu iletişimini dahi kestiler) şeklinde garip bir açıklama yapacak ve biz de buna bir anlam veremeyecektik. Demirel tam bir şaşkınlık içindeydi. (Cumhurbaşkanı’nın şaşkınlığı normaldir çünkü o na böyle bir şeyin olacağı ihtimali söylenmemişti. Bu olay duyulur ise Türk halkına nasıl izah edeceğini bilmediği için şaşkınlık içinde idi.) (Hoş bu olay ortaya çıksa bile bu olayı terör örgütü veya mafyanın yaptığı açıklaması yapılacaktı.)

Ne yapacaklarını bilmedikleri için ne Cumhurbaşkanı, ne de Başbakan saatlerce bir şey diyemedi, demeç veremediler. “Üzgünüz” dahi diyemediler. Ancak sabah saat 09:00 sularında televizyon ekranlarının karşısına geçip halka üstün körü bir açıklama yapabildiler. Durum vahimdi. Hatta belki de Clinton dahi o anda konuya ilk kez vakıf olan yardımcılarından ve olağanüstü Milli Güvenlik konseyinden görüş alıyor ve Türkiye’ye nasıl yardım edileceğini hesaplıyordu. Hemen gerekli sıhhi yardım ekipleri organize ediliyor ve bölgedeki tüm Amerikan askeri birlik ve filolarına Türkiye’ye doğru hareket emri veriliyordu. Amerika diyetini Türkiye’ye tam destek vererek ödemeye çalışıyordu adeta.

Bu arada devreye Avrupa ülkelerinin liderleri de giriyor ve belki de onlardan da Türkiye için sözler alınıyordu. Yunanistan bile harekete geçirilerek Türkiye’ye karşı olan hasmane tutumuna son vermesi sağlanıyordu. Tüm Batı başkentleri hareket halindeydi, panik yoktu. Herşey kontrol ve koordinasyon altındaydı; bir tek Türkiye dışında. Bizde ise sanki bu emrivaki felakete karşı nasıl tavır almaları gerektiğine bir türlü karar verilemiyor; kararsızlık içinde bocalayarak büyük bir gizlilik içerisinde ne olduğunu anlamaya çalışıyorlardı.

Sabah saat 03:05 ile 06:30 arasında Batı’da bu hareketlilik yaşanırken bölgede de çok hızlı ve çok gizli bir askeri hareketlilik hakimdi. Ancak herkes kendi derdine düşmüş olduğundan bu olağanüstü gizli operasyondan kimsenin haberi olmuyordu. Böylece bu işi planlayanlar, gecenin karanlığından da yararlanıp denizaltından parçaları yüzeye vuran TESLA makinesinin kalıntılarını toplayıp, yer altı ve yerüstündeki tüm delilleri de yok ediyorlar ve hatta belki de insanları canlı canlı gömerek tüm izleri yok etmeye çalışıyorlardı. Ve bölgeye son hızla Rus araştırma gemisi dahi sabah saat 06:30’da bölgeye vardığında, havanın aydınlanmasıyla birlikte etrafta delil olabilecek tek bir cisim bile kalmamıştı. Deniz altında oluşan radyasyon anlaşılmasın, dibe çöken kalıntılar araştırılmasın ve patlama sonucu meydana gelen denizaltı krateri ve çukur ortaya çıkarılmasın diye bu bölge derhal askeri karantinaya alınarak dalışa yasak bölge ilan ediliyordu.

Ancak bütün bu temizlikler yapıldıktan sonra Ecevit ve daha sonra da Demirel’in bölgeye gitmelerine izin veriliyordu. Onların dahi ne bölgeye uçuşlarına, ne de telefon irtibatı kurmalarına izin vardı. Sanki koskoca İstanbul ve Kocaeli bölgesi uzaydan gelen yaratıklar tarafından abluka altına alınmışçasına tam bir haberleşme karanlığına sokulmuştu. Tek bir telefon dahi çalışmıyor, elektrikler verilmiyordu.

Ancak Ecevit ve Demirel, belki de olan biteni içlerine sindiremediklerinden (olmayan vicdanlarının azabı çektikleri için, yıllardır bu milletin sırtından geçindikleri için) olsa gerek, evleri kendilerine mezar olan binlerce insanımızın da acısıyla bir türlü rahat hareket edip halkla bütünleşemiyorlardı.

(Eğer olay ortaya çıkmış olsa idi bu olay PKK terör örgütünün üzerine atılmak sureti ile geçiştirilecekti. Bu doğrultuda CNN haber spikeri Patronları olan ABD-İsrailli Siyonistlerden aldığı emir doğrultusunda Ecevit’e şu soruyu yöneltiyordu.) CNN haber spikerinin “depremin ardında PKK mı var?” sorusuna, Ecevit ona “siz ne saçmalıyorsunuz, deprem ile PKK’nın ne alakası var? Bu deprem Cenab-ı Allah tarafından gönderilen bir doğa olayıdır!!” demesi gerekir iken, diyemiyordu. Sadece spikerle göz göze gelmemeye dikkat ederek “sanmıyorum” gibi o günlerde bizi epeyce şaşırtan bir ifade kullanıyordu.

Peki, Amerika ne yaptı sonra? Hemen tüm imkanlarını Türkiye için seferber etmedi mi? Clinton Amerikan halkından Türkiye’ye yardım etmelerini istemedi mi? Kasım’da Türkiye’ye geleceğini ilan edip, Ecevit’in de bu arada Amerika’ya kendini ziyarete geleceğini haber vermedi mi? Ecevit belki de Amerika’ya bu felaketin ve binlerce şehidin diyetini konuşmaya gidecekti. Nitekim gitti de. Ardından Clinton Türkiye’ye gelerek deprem bölgesini ziyaret etti, insanlarla konuştu, bizleri çok sevdiği imajı verdi, bebekleri kucağına alıp sevdi, onlara hediyeler ve yardımlar verdirdi. (bizlerde; ABD-İsrailli Siyonistler bizi ne kadar çok seviyorlar mış dedik) ABD’nin bu aşırı ilgisi sadece bir müttefik olmasıyla açıklanamazdı.

Bu arada, acaba hükümet içinden sızan bilgiler, bazı bakanların özellikle MHP kanadının yabancılara karşı saldırgan tavır takınmalarına neden olmuş olamaz mı? İlk anda çok yadırgadığımız Sağlık Bakanı Osman DURMUŞ’un “yabancılara tek hasta bile vermem ve onlardan kan da almam” demesini şimdi yadırgayabiliyor musunuz? ABD’nin saygın gazetelerinden New York Post’un haberine bir de bu gözle bakın:

“Türk hükümeti, ABD’nin Deniz Hastanelerini kullanmıyor…

Türkiye’deki şiddetli depremde 27.200’den fazla kişi yaralandı. Ancak yetkililer tarafından dün yapılan açıklamada, depremin meydana geldiği tarihten itibaren geçen iki haftalık süre içinde ABD tarafından gönderilen Deniz Kuvvetleri’ne ait üç adet yüzer hastanede henüz tek bir hastanın bile tedavi edilmediği bildirildi.

Türkiye’ye gönderilmiş olan uluslar arası yardımın çoğunun kullanılmaması Ankara’daki hükümetin eleştirilmesine neden oldu.

Türkiye’de yayınlanan Radikal gazetesi dünkü sayısında, 750 ton yardım malzemesiyle yüklü bir İsrail gemisinin üç gün süreyle gümrükte tutulduğunu yazdı.

ABD gemilerinin İzmit’e varışından önce Türkiye Sağlık Bakanı Osman DURMUŞ’un, bu gemilere ihtiyaç olmadığına ilişkin sözlerine geniş bir şekilde yer verildi.

Ancak ABD Büyükelçiliği, aralarında 600’den fazla yatak taşıyan Kearsarge adlı geminin de bulunduğu üç adet yüzer hastaneyle ilgili olarak bir uyuşmazlık yaşanmadığını bildirdi.”

Ne ölenler geri gelir, ne de anılarımız.

Ancak İzmit’te, Gölcük’te Yalova’da Halıdere’de Avcılar’da,

Bolu’da Düzce’de ve daha nice yerleşim merkezinde enkaz altında hayatlarını yitiren binlerce Mehmet, Hatice, Ayşe ve Ali’ye karşı bir vicdan borcumuzda mı olmayacak? Onlar geride gözleri yaşlı onbinlerce sevenlerini, sıcaklıklarından mahrum bırakırken, sırf Kaliforniya’da Jony’ler, Susan’lar ve Alice’ler yaşasın diye yaşamdan çalındıklarını dünya bilmesin mi? Emekli Bir Subay.

17 Ağustos depremi kuşkusuz hepimizi derinden sarstı. Deprem bütün ülke halkını derinden üzerken, depremin açtığı yaralar hâlâ tam haliyle sarılabilmiş değil.

Açıkça söylemek gerekirse 17 Ağustos Gölcük depreminden sonra ben de yukarıdaki senaryoya benzer şeyler düşünmüştüm. Daha sonra sağduyusuna güvendiğim bir dostuma “acaba onların işi olabilir mi?” diye sordum. Önemli bir devlet kurumunda uzman olarak çalışan dostum “Açıkçası ben de aynı şeyi düşündüm” diye cevap verdi, son derece sakin bir şekilde…

Kısa süre sonra yalnız olmadığımız ortaya çıktı ve Sabah gazetesinden Can Ataklı köşesinde şunları yazdı : Yenişafak gazetesinden Taha Kıvanç’ın yazısı : Sabah gazetesinden Sedat Sertoğlu bu konuda en detaylı yazıyı yazıyordu Yazı metinleri ekte),

Bu yazı Sayın Aydoğan VATANDAŞ Bey’in “HAARP-KIYAMET TEKNOLOJİSİ” adlı kitabından özet olarak alınmıştır.(Parantez içindekiler benim araştırma ve yorumlarım)

İNANMASANIZ DA OLUR

Taha KIVANÇ – 15 Kasım 1999 – Yenişafak Gazetesi

İster inanın ister inanmayın, bundan 2,5 ay önce, “Gerçek değil, hayal” başlıklı Kulis’i yazarken olayın bu boyutlara varacağını hiç hesap etmemiştim. Dikkatimi çeken bir filme işarette bulunmuştum o yazıda; Bill Clinton’un Türkiye’ye gelişi, filmin konusu ve deprem olayları arasında irtibat kurmuştum… Sonunda, o yazıda ‘hayal’ diye kaydettiğim gelişmelerin hemen hepsi fazlasıyla gerçekleşti. Üstelik Clinton da beklendiğinden bir gün önce (dün) ülkemize geldi… Sanki komplolara meydan okuyor Clinton…

O yazıma esas teşkil eden filmin adı ‘Komplo Teorisi’; başrolde ünlü sanatçılar Mel Gibson ve Julia Roberts oynadığı için dünyanın her tarafında milyonlarca sinemasever tarafından izlendi film. Üşütük görüntüsü veren bir taksi şoförü, adalet bakanlığında çalışan bir genç kadınla ilgileniyor. Genç kadın da şoförü ciddiye almıyor önceleri, ancak birbiri ardına meydana gelen olaylar kadının gözünü açıyor. İzleyiciler olarak bizim zihnimiz karışıyor film boyunca, karşımıza çıkan olayların hangisi gerçek, hangisi ‘komplo’ ayırt edemez oluyoruz…
Mel Gibson’un canlandırdığı üşütük görüntüsü veren taksi şoförünün filmdeki adı Jerry Flecher… Adam şoförden öte bir şey; ‘Komplo Teorisi’ adıyla sadece sınırlı sayıdaki abonelerine gönderdiği haftalık bir haber bülteni de çıkartıyor… Bültenin son sayısında bir kaç senaryoya yer veriyor Flecher; bunlardan en önemlisi, NASA’nın, ödeneklerini kesen ABD başkanının hayatına kast eden bir komployu sahneye koyacağını tahmin etmesi… Flecher gazetelerde öylesine yayımlanan bir kaç masum haber arasında irtibat kuruyor ve NASA’nın uzaya gönderdiği bir araçtan yeryüzünü harekete geçireceğini, depreme sebep olacağını tahmin ediyor… Jerry, Avrupa gezisi sırasında ziyaret edeceği Türkiye’de, NASA’nın yapay hareketlendirmesiyle meydana gelecek yer sarsıntısında, ABD başkanının hayatını kaybedeceğini de öngörüyor…
Filmi, ya da o filmin hikâyesine temas ettiğim Kulis’i hatırladınız mı? Senaryoyu kaleme alanlar, Türkiye’deki muhtemel depremin şiddetini bile doğru tahmin etmişlerdi: 7.4… Ben filmin senaryosundaki bizi ilgilendiren ilginç ayrıntılara Kulis’te temas ettikten (25 Ağustos 1999) sonra, ‘Komplo Teorisi’ filmi benim işaret ettiğim özellikleriyle bazı gazetelerde birinci sayfa haberi oldu. Dünyanın çeşitli yerlerinde meydana gelen depremlerdeki garip bağlara, ilintilere dikkat çekilen mesajlar İnternet’te dolaşıp durdu. Önceki gün Düzce’de yeni bir deprem meydana geldiğinde ‘Komplo Teorisi’ filmi yeniden hatırlandı…
Bakın 2,5 ay önceki o Kulis’te neler yazmışım: “Beynim Jerry Flecher gibi komplo teorilerine fazla çalışmaz; NASA gibi bir kurumun istediği yerde istediği zaman yeri harekete geçirebileceğine inanmam da mümkün değil benim. Jerry Flecher olsaydım, ‘Komplo Teorisi’ filmini bütünüyle gerçek hale getirecek bir senaryo yazmam mümkün olurdu. Sırf Clinton’u ortadan kaldırmak için harekete geçen birileri, iz sürenleri şaşırtmak için, ellerindeki teknik gücü filmde öngörüldüğü şekilde bir kere değil iki kere kullanmaya kalkışmış olabilirler pekâlâ. Birincisi, Gölcük merkezli bir deprem için, ikincisi de başkanı ortadan kaldıracak İstanbul merkezli ikinci bir deprem için… Tabii böyle bir senaryo ancak Jerry Flecher’in hayal dünyasında bulunabilir…”
Tabii, Düzce merkezli yeni depremden sonra senaryo biraz değişmek zorunda; iki değil üç ayrı deprem planlamak gerekiyor çünkü. Biri Gölcük merkezli, diğeri Düzce merkezli, bir de bu ikisinin hazırladığı zihinlerin kabul edebileceği daha güçlü bir üçüncü deprem… Bill Clinton NASA’nın ödeneklerini kısıyor mu, NASA yapay depreme sebep olabilecek teknolojiye sahip mi, şu sıralarda Türkiye’nin üzerinde NASA’ya ait bir uzay aracı dolaşıyor mu? Bu soruların hiçbirinin cevabını bilmiyorum ben. Zaten Jerry Flecher değilim ki, birbiriyle ilintisiz olaylar arasında bu tür ilişkiler kurabileyim.
Şu sıralarda cevabını en çok merak ettiğim soru ne biliyor musunuz? “Acaba Bill Clinton Komplo Teorisi filmini gördü, Brian Helgeland’ın yazdığı senaryoya dayalı filmin başarısından sonra J. H. Marks’a yazdırılan romanını okudu mu?”

SİSMİK BOMBA ŞÜPHESİ

Can ATAKLI – 31 Ağustos 1999 – Sabah Gazetesi

Adam diyor ki: “Deprem olmadı, sismik bomba atıldı” al başına belayı, olacak iş mi, ama şeytan da dürtüyor “neden olmasın?” diye.
Balıkçının biri “Tam deprem olurken göğe bir ateş topu yükseldi, gökyüzü aydınlandı, yıldızları tutacak gibi oldum” demesiydi belki de “fısıltı gazetesi”nin tirajı bu kadar büyük olmayacaktı. Balıkçının bu ifadesini başka görgü tanıkları da destekleyince ve bir de üstelik Büyükada açıklarında “ağların eridiği” söylentisi yayılınca “komplo teorileri” de devreye girdi.
Yarın depremin üçüncü haftasına giriyoruz. İlk haftanın sonundan beri konuşulan bir konu var. Hatta öyle ki kimi okurlar “Kardeşim bunu niye yazmıyorsunuz, niye saklıyorsunuz? diye sitem bile ediyor.
Konu şu: Marmara’daki depremin “görülmemiş” ölçüde büyük olmasının nedeni sadece doğa olayı olmayabilir, İzmit Körfezi’ne “sismik bomba” atılmış olabilir.
Böyle bir bomba var mı?
Şu ana kadar böyle bir bombanın imal edilip edilmediği konusunda resmi bilgi yok. Yok ama, teknik olarak mümkün. Sismik bomba şu oluyormuş: Dünyanın çevresine yerleştirilmiş bir uydu, dünyanın herhangi bir bölgesine, insan kulağının asla duymayacağı çok güçlü ses dalgası gönderiyor. Bu da yer sarsıntısına neden oluyor. Eğer bu ses dalgaları kırılmaya yüz tutmuş fay hatlarına gönderiliyorsa, sarsıntı çok daha şiddetli oluyor.
Madem lafa girdik, artık sürdüreceğiz mecburen. “Sismik bomba atılmış olabilir” teorisi nereden kuvvet buluyor? “Fısıltı gazetesi”nin haberlerine göre, CNN’de Ecevit’e sorulan bir soru akılları karıştırmış. CNN muhabiri “Depremde PKK parmağı olabilir mi?” diyor, Ecevit de “Zannetmiyorum” karşılığını veriyor, konu kapanıyor. Ama “komplo teorisi üretecek kapasitede” beyin taşıyanlarda merak başlıyor. “Ne demek PKK parmağı, yani biri istese deprem yapabiliyor mu?
Ardından şu sıralarda CİNE-5’te gösterilmeye başlanacak olan, “Komplo Teorileri” isimli film geliyor. İzlemeyenler için yazıyorum, eski bir ajan olan filmin kahramanı, çeşitli teoriler üretiyor ve ilgili makamlara bildiriyor. Bunlardan biri Amerika Başkanı’na düzenlenecek suikastle ilgili. Filmin kahramanı diyor ki “Başkanı öldürmek isteyenler, Türkiye gezisini bekliyor. Başkan Türkiye’deyken, sismik bomba atılacak, deprem olacak, İstanbul yıkılacak, başkan da enkaz altında kalıp ölecek.”
Nitekim filmin ilerleyen dakikalarında Başkan Türkiye’ye gelmeden az önce deprem oluyor ve binlerce kişi ölüyor.
“Fısıltı gazetesi”nin yaydığına göre, İzmit Körfezi’ndeki alev topu, denizin içinde bulunan ve lava benzeyen madde, Altıncı Filo’nun gelişi, bir Rus araştırma gemisinin depremden iki saat sonra Marmara’ya girişi, bir Amerikan heyetinin Tsunami olup olmadığını araştırmak için bölgeye gelip dalış yapması, Amerika’nın fevkalâde yakın ilgisi, uzmanların yeni deprem olabilir uyarıları “depreme başka şeylerin karıştığı” sanılarını arttırıyormuş.
Tabii böyle anlarda insan beyni “normalden çok farklı” çalışıyor. Hele bizim gibi pekçok işe şeytanın karıştığı ülkelerde bu tür “paranoyak” düşünceler ortaya çıkıyor.
Çıkmakla da kalmıyor, bir sürü insan inanmasa da “Valla neden olmasın?” sorusunu soruyor. Olabilir mi?
Buraya kadar “fısıltı gazetesi”nin yayınlarından derlenen bilgileri okudunuz. Peki gerçekten böyle bir bomba olabilir mi, olsa bile bunu kim, hangi amaçla ve Türkiye’nin kalbine atacak cesareti nasıl kendinde bulur?
Filmdeki gibi “cani bir bilimadamı” olması mümkün değil. Bu silahı elinde tutan bir devletin şu ya da bu nedenle bunu yapması da günümüz dünyasında mümkün olamaz.
Geriye bir tek “yanlışlık” ve sanal hedef olarak da İzmit Körfezi’ni nişanlıyor. Ama ne oluyorsa oluyor, sistem devreye giriyor. Ondan sonrası malum.
Uçuk gibi geldi size de değil mi? Bana da öyle.
Amaaa, Ege Denizi’nde bir Amerikan gemisinin, dünyanın en gelişmiş teknolojisi ile denetlenen ateşleme sisteminin, “yanlışlıkla” devreye girdiğini ve gidip bir Türk savaş gemisini, en önemli noktasından vurduğunu, pekçok Levendimizin ŞEHİT olduğunu da unutamıyorum bir türlü.”
CAN ATAKLI ŞİMDİ İŞSİZ……………
H A A R P

Sedat SERTOĞLU – 24 Ağustos 1999 – Sabah Gazetesi

Bu harfler, ABD’nin en gizli askeri projelerinden biri olan “High Frequency Active Auroral Research Program” isminin baş harfleri… Adından görüldüğü gibi yüksek frekansla ilgili bir program bu…
Bu konuyu gündeme getirmemizin nedeni, son zamanlarda bazı kişilerin İnternet aracılığı ile HAARP projesini, Yıldız Savaşları filmleri senaryosu türünden senaryolarla Körfez depremine bağlayıp, birbirlerine iletmeye başlamaları. Hayal gücü oldukça yüksek bir milletiz. Kendimiz uydurup, sonra da kendimiz inanıyoruz. “Fısıltı gazetesi” akıl almaz bir hızla yalan yanlış herşeyi yayıyor. Bu nedenle konuyla ilgili doğruları bilmekte yarar var..
  Bu proje 6 yıldan beri, Alaska’da Gakona askeri üssü yakınlarında, ABD Hava ve Deniz Kuvvetleri’nce gerçekleştiriliyor. Resmi amacı, İyonosfer’de araştırma yapmak. Bu projenin gerçekleşmesinde üç Amerikan şirketi ARCO, Raytheon ve E-Sistemleri, önemli rol oynadı ve hâlâ oynuyor..
Amerikalı askeri yetkililere göre,

HAARP şunları gerçekleştirecek:
1-Atmosferdeki termonükleer araçların elektromanyetik vuruşlarını değiştirmek,
2-Denizaltılarla haberleşmeyi kolaylaştırmak,
3-Radar sistemlerini son derece geliştirmek,
4-Çok büyük bir bölgede, ABD ordusu dışında tüm haberleşmeyi durdurmak,
5-EMass ve Cray bilgisayarları ile ortaklaşa, toprağın altını çok derinlere kadar incelemek,
6-Büyük alanlarda petrol, doğalgaz ve mineralleri tespit etmek,
7-Cruise füzeleri gibi her türlü saldırı silahı ve uçağı havada imha etmek.
Gelelim, bu projeye karşıt olan Amerikalı bilimadamları da var. Bunun son derece tehlikeli olduğunu savunuyorlar. Çünkü, onlara göre, HAARP öylesine bir güç haline gelebilir ki, elinde tutan dünyanın tartışmasız hakimi olur..
Projenin karşıtlarından biri olan, ülkenin en ünlü jeofizikçilerinden Prof.Gordon J.F.MacDonald’e göre, elektromanyetik teknoloji bakın daha neler yapabilir:
1-İklimleri değiştirebilir,
2-Kutupları eritebilir veya yerinden oynatabilir,
3-Ozon tabakası ile oynayabilir,
4-Deprem yaratabilir,
5-Okyanus dalgalarını kontrol edebilir,
6-Dünyanın enerji alanları ile oynayarak, insan beynini kontrol altına alabilir,
7-Radyasyon yaymayan termonükleer patlama oluşturabilir…
  Bunlar yapabildiklerinin sadece bir kısmı.. Dehşet değil mi?
  Ancak, Amerika Hava Kuvvetleri, iklimlerin kontrolünü amaçlayan “Spacecast 2020” projesi ile ilgili olarak “Çevreyi değiştirme teknikleri ile bir başka ülkeyi yok etmek veya zarara uğratmak yasaktır” açıklamasını da yapmış durumda…
Bu proje çok küçük sinyallerle çok büyük enerjileri kontrol etme mantığı üzerine kurulduğuna göre, Zbigniev Brezinski’nin 1970’lerde sözünü ettiği “İlerki yıllarda teknolojiye bağlı daha kontrollü bir toplum olacağı ve elitlerin bu imkanı kullanacağı” cümlesi sanki gerçek oluyor…
  ABD eski Başkanı George Bush, “Yeni Dünya Düzeni” cümlesini kullanırken, acaba sadece, siyasi anlamda mı bunu söyledi?
Sizce HAARP ile ilgili bir başka ilginç şeyi anlatalım… Bu konuda Web’de açılan sayfalar, buradaki konuşmalar, gelen bilgiler, tartışılan konular sık sık esrarengiz eller tarafından silinip yok ediliyor. HAARP, bu konuyu inceleyenlere göre, 1994 yılından bu yana, en çok sansüre uğrayan konu durumunda…
  Bir de bu konuda yazılmış olan ve adını çok ilginç bulduğumuz bir kitaptan söz edelim:
“Angels D’ont with HAARP..”
HAARP tartışması ABD’de daha çok uzun süreceğe benziyor.

Reklamlar
Kategoriler:Gizli Guçler
 1. ışık
  Ağustos 1, 2007, 1:18 pm

  vayy beeeeeee

 2. ışık
  Ağustos 1, 2007, 1:19 pm

  bu kadar insanımız öldü peki bunun hesabını kim verecek????????????????????????

 3. elıf
  Haziran 9, 2008, 10:14 pm

  allh belalarını versın 8 yılldır ana baba kardes hasretı cekıoz hakkımız haram nlara

 4. tuba
  Temmuz 18, 2008, 1:02 pm

  allah islah etsin hepsini yemin ediyorum bu olanlara inanamıyorum ya
  :”((

 5. hasan
  Ağustos 1, 2008, 2:22 pm

  nedir kardeşim bu abd baskısı ülkemizde eğer bunlar gerçekse gerçekten artık duruma el koymanın zamanı gelmiş demektir.

 6. merve
  Ağustos 17, 2008, 10:03 am

  yha ben çok üzüldüm acayip ama birde o deprem içinde babamın arkadaşı olan mehmet abi öldümü kaldımı belli değil of of

 7. Şubat 5, 2009, 12:07 pm

  bence bu siteyi iyiki açmışsınız gazzede olanları anlamak için iyi bir site

 8. hazan
  Mart 21, 2009, 10:06 pm

  Amerika nında,israil’ nde ALLAH belesını versn.Müslümanların bu kafirlerden çektiği yeterrrrrrrrrr artık.

 9. Nisan 1, 2009, 4:27 pm

  çok kötü

 10. İbrahim
  Nisan 6, 2009, 10:04 am

  size 17 ağustos depreminde duyduğum bir haberi anlatayım oda şu

 11. Nisan 8, 2009, 8:21 pm

  Bunları hayal ötesi fikirlerden cereyan eden uzun soluklu roman gibi görüyorum.O kadar gösterilecekw örnek var ki …

  • Emrah
   Kasım 5, 2009, 6:47 am

   sen ayakta uyuosun araştır araştır ve ozaman düşün

 12. Nisan 19, 2009, 1:07 pm

  Bunlar gerçekten önemsenecek şeyler.Çünkü bu olayın olmasından şok oldular ve hemen ”Dostunuz senin Türkiye!! görüntüsü vermeye calıştılar. (tabi bizde bunları yedik.)Her zaman ki gibi adamlar kendi insanına değer veriyor,başka insanları besledikleri köpeklerden daha aşağı görüyorlar. böyle planları var ama onlardan büyük ALLAH var madem dostumuz bunlar niye pkk ya yardım ediyor madem öyleler niye doğuyu kendilerinin gösteriyorlar haritalarında.bu olay olduğu gibi clinton türkiye’ye geleceğini açıklamış okuduğunuz gibi hiç kimse araştırmadı bildiğiniz gibi toplum olarak 1 hafta sonra unutur gideriz bir hafta sonra unuttuk ama bunların okyanuslardaki faailyetleri tüyler ürpertici.

 13. Nisan 19, 2009, 1:12 pm

  biz müslümanlarda daha neler ile uğraşıyoruz ALLAH’ın emrini ”oku”you biz unuttuk bu hale geldik.bizi uyuttular şimdi de tarihimizden sökmeye calıştırıyorlar ama türk halkı bunlara yem olmayacak,bakın telefonu biz icat etseydik telefonlarımız elbet çalışırdı olası bir savaş durumunda olacakları gözler önüne serdi adamlar (yanlışlıklada olsa)

 14. Temmuz 16, 2009, 9:05 am

  Her Yazılana İnanmamak Lazım.Gözle Görülür Kanıtlarınız Var Mı?

 15. kadir
  Ağustos 16, 2009, 8:59 pm

  Bizim kadar birlikten uzak bırakılmış bir ülke yok.Tek vücut olmadıktan sonra boşuna bağırır dururuz, bir olamadıktan sonra herşey gelir başımıza.

 16. berke
  Ağustos 18, 2009, 7:57 am

  ben bu fay hatını çok duydum annemler o senesi yalovadaydılar 5-6 tane amerikan gemileri varda sabah ları dışarıya çıkmıyolar dı geceleri bir işler çeviriyorlardı sonra deprem oldu ve depremden sonra hiç biri bidaha gelmedi ayrıca amerika haberlerin de depremden 1hafta sonra haberi yayın ladılar ayrıce bu gemileri herkes gördü bence bu işin işinde iş var

 17. Emrah
  Kasım 5, 2009, 6:43 am

  Bu olanları Göze Alarak konusursak artık ozaman T.C Devleti diye birşey yok neden die sorarsanız israilden amerikadan adamlar gelio TSK devir Teslim Törenine Katılıyo akeriyenin komutasını yönetio
  yani anlıcagımız su t.c devleti elden gidio ve birinin buna dur demesi lazım….

 18. sebati çakım
  Kasım 18, 2009, 6:39 pm

  Yukarıdaki metni tamamen okudum. Deprem gecesi ve olduğu saatte bahçede oturuyordum.Saat 02 55 sularında kapıların açılıp kapanmasından huylandık,ardındanda kiremitlerden ses gelmeye başladı ve köpeğimiz betonu tırmalıyarak havaya doğru ulumaya başladı. bunun akabilinde yaklaşık 20 dk sonra yatay bir sallantı hissederek kaçıştık. bu sallantı gölcük yönünden karadeniz yönüne doğru gerçekleşti kısa bir an durdu ve ardında burulma şeklinde ikinci bir sarsıntı oluştu her iki sarsıntının oturduğumuz bina üzerindeki hareket durumunu canlı olarak izledim ve hemen ardından edirne uzunköprüden telefon ile aranıp merkez üssü gölcük olan deprem haberini aldıklarını öğrendik. ve telefon bağlantısı kesildi.Evi deprem merkezinin tam karşısında olan eniştemden canlı olarak şahit olduğu izlenimleri dinledim ayrıca 16 ağustos günü körfezde balığa çıkmıştık ve hiç balık yakalıyamadığımız gibi dip yosunlarının su yüzeyinde sürekli oltamıza birikmesinden rahatsız olup geri dönmüştük. Bu depremden hemen hemen bir sene önce Adapazarında şiddetli ama yıkıcı olmayan çok kısa süren bir sismik hareket olmuştu ve depremden yaklaşık 6 ay önceki Bilim ve Teknik Dergisinde Marmara merkezli bir deprem İhtimalinin gerçekleşeceği açıkça yazıyordu. Canlı şahit olduğum Deprem Hakkındaki izlenimlerim bu yazılanlarla örtüşmüyor ayrıca depremin merkezi olan ilk yer donanma önü değil 8 km daha doğusunda kalan Kullar köyü civarıdır.Fakat ikincil sarsıntı esnasında donanma önünde meydana çıkan ışık salınımı merkezin donanma önü olduğu şeklinde kanaat oluşturmuştur.Evet Bu Felaket Geliyorum dedi ve geldi pekçok sevdiğimizi bizden alıp götürdü Hepsine Allah tan Rahmet dilerim. Tabiat ın uyarılarını dikkate almadığımız sürece daha çok felakete uğrarız. Biz Tedbirimizi alalım Gerisini Allah a bırakalım….

 19. MUSTAFA ATEŞ
  Şubat 27, 2010, 5:53 pm

  ilk okuyuşum bu satırları…Bütün yazılanların doğruluğuna inanıyorum.tarih 2000 ve ben o zaman değirmendereli biriyle tanıştım.evleri denize sıfırmış.ve depremin son 20 saniyesinde uyanmış ve denizden bir ateş topunun yükseldiğini denizin ikiye bölünmüş olduğunu görünce bayıldığını anlatmıştı.İnanamamıştım.ve bana o zaman mahruki ve ekibinin daldığında su altındaki enkazı alamadıklarını ve cenazeleri suyun dibinde bırakmak zorunda olduklarını anlattı.çünkü binalar bütünlüğünce deniz tarafından yutulmuş ve insanlar binaların camlarına yapışmışlardı.En ufak bir müdehalede, binaların su altında yıkılıp kurtarma ekiplerini tehlikeye sokabilme durumu vardı… ağlayarak dinlemiştim ve bu yukarıdaki yazıyı da ağlayarak okudum.Herkes ettiğini er geç bulur.Allah’ım dünya gözüylede bunun karşılığını görmek istiyoruz..Vefat edenlerimizin yakınlarına Allah’tan sabır,vefat eden insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

 20. kalp gözü
  Mayıs 11, 2010, 7:01 pm

  bu olanlar doğrudur.nitekim 1-orada deneme yapılmıştır2-adamların araştırma merkezinde Kuran-ıKerim inceleniyor.3-son yıllarda ard arda meydana gelen kasırgalar rüzgara hükmetme denemesi sonucudur.4-görünmeyen enerji kontrolü ile insanlardaki enerji birikimi ile beyin kontrolü son zamanlardaki önemli şahısların intihar olayları bunun sonucudur.5- 5 vakit namaz bu enerji kontrolünü önlemek içindir çünkü yıkanan uzuvlar enrji noktalarıdır.6-genetikle oynayarak insanların vücüdunda düşünme bozuklukları yaratmak bunların amaçlarıdır.7-Guantanamo daki esirler üzerin de deneyler yapılmaktadır.inanmayanlar bırakılan Türk esir ile görüşebilir.8-büyük bir güç ile ay’ ı ikiye bölüp yörüngesini değiştirmek için çalışamları bu en son ulaşacakları nokta sonrası kıyamettir.

  • serap
   Haziran 28, 2010, 4:01 pm

   kalp gözü :bu olanlar doğrudur.nitekim 1-orada deneme yapılmıştır2-adamların araştırma merkezinde Kuran-ıKerim inceleniyor.3-son yıllarda ard arda meydana gelen kasırgalar rüzgara hükmetme denemesi sonucudur.4-görünmeyen enerji kontrolü ile insanlardaki enerji birikimi ile beyin kontrolü son zamanlardaki önemli şahısların intihar olayları bunun sonucudur.5- 5 vakit namaz bu enerji kontrolünü önlemek içindir çünkü yıkanan uzuvlar enrji noktalarıdır.6-genetikle oynayarak insanların vücüdunda düşünme bozuklukları yaratmak bunların amaçlarıdır.7-Guantanamo daki esirler üzerin de deneyler yapılmaktadır.inanmayanlar bırakılan Türk esir ile görüşebilir.8-büyük bir güç ile ay’ ı ikiye bölüp yörüngesini değiştirmek için çalışamları bu en son ulaşacakları nokta sonrası kıyamettir.

   5. maddeyi açıklarmısınız?

 21. yasemin
  Mayıs 27, 2010, 1:13 pm

  Bende bir depremzedeyim bi çok akrabamı ayrıca abimi kaybettim.O anda bende uyanıktım.O ışığı o patlamayı hala unutamadım.O akşam askeriyedeki eğlenceyide biliyorum.Nasıl dinimizle kitabımızla dalga geçildiğini.Ayrıca 45 saniyeden daha uzun ve 7.4 ten daha büyük emin olun.Ben enkazdan çıktıktan sonra hala sallanıyorduk.İlk patlamayı duyunca tersanede gemide patlama oldu zannettim.İnanıyorum olanlara birebir yaşanılan şeyler var.Birde unutmadan önce askeriyeye kurtarmaya gittiler bizi es geçtiler.kendi çabamızla cesetlerimizi ve yaralılarımızı çıkarttık.
  sonra saolsun irlandalı askerler yardım etti askeriyede işleri bittikten sonra.Belki kızıcaklar bana ama öyle.Rabbim bir daha yaşatmasın İnşaallah

 22. ismail.akinc
  Temmuz 14, 2010, 8:17 pm

  illuminatiler yeni dunya duzeni

 23. Serkan
  Temmuz 29, 2010, 11:44 pm

  yazılanların hepside yanlıştır ya da sadece komplodur diyemeyiz. 17 Ağustos depremi sadece sıradan bir deprem değildir ve çok şiddetli olmasının ardındaki nedenleri çok ayrıntılı araştırmak gereklidir. şimdiye kadar geçmişte yaşanan bu büyüklükte bir deprem var mıdır? olayın gidişatı %95 yazılanları destekliyor. eğer araştıracak olursanız kuran-ı kerim de israil kavminin lanetli olduğu açıkça yazılmış. dolayısıyla israillilerden her türlü kötülük ve çeşitli oyunlar bekleyebiliriz. işte bunun bir örneğini de gazzeye gönderilen insani yardım gemilerine yaptıkları alçakça ve aşşağılık saldırılarla da görmüş olduk.

 24. Peace
  Ağustos 16, 2010, 12:16 pm

  Hayat ne yazık ki çok büyük acılara gebe. Deprem bir gerçektir. Olacağı zaman ve yer henüz kestirilemiyor. Böyle bir deprem makinasının varlığı kesindir. Nicola Tesla bu makinayı yapmayı başarmıştı ancak Thomas Edison tarafından sürekli olarak engellenmiş bir adamdır. Onun projeleri daha sonra kimler tarafından işletildi bilinmiyor. Ancak Amerika’nın bilime verdiği önemi hepimiz gayet iyi biliyoruz. Böyle bir makina var ancak o depremde kullanıldı mı? Kanıtlar önemli… Kullanılsa bile bizim gibi Amerika tarafından yönetilen bir ülkenin buna yapabileceği hiç birşey yoktur. Adamlar ellerini kollarını sallayarak bu işi becerirler. İlk olarak yardıma gelmeleri ilginç… Ancak bizde Yunanistan’da meydana gelen depreme ilk yardım eden ülkeydik. Bir çok detay var bizim bilmediğimiz. Kayıplarımızın acıları hala yüreklerimizde tazecik… Umarım hayat bize güzel günlerde gösterir. Son olarak bu işin dini kısmına lütfen çok fazla girmeyin. Kutsal hiç bir kitapta bilimsel bir veri yoktur. Madem vardı neden zamanında önlem alınmadı? Bilimden uzak toplumları böyle şeylerle kandırmayalım. Kendimizi bilime verelim. İnançlarımızı da kendi içimizde yaşayalım. Emin olun gün gelir deprem yapan makina ile Manhattan’ı yıkarız.

 25. merve
  Ağustos 18, 2010, 8:02 am

  ben hepsine inandım alev topun bizim akrabımzda gördü bizim evden deniz gözükyor akrabmz aylarca kendine glemedi eden bulur şimdi anlıyorum o kadar ilginin sebebini asıl buna izin veren devlet görevlilerine sormalı o kadar insanın hakkını

 26. Ağustos 19, 2010, 11:40 am

  HAARP-TESLA TEKNOLOJİSİ İLE İLGİLİ OLARAK: 2001’DE YEDEK SUBAYLIK YAPTIĞIM DÖNEMDE KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞININ AYLIK YAYINLADIĞI VE BİRLİKLERE GÖNDERDİĞİ ŞİMDİ ADINI HATIRLAYAMADIĞIM BİR DERGİDE 6-7 SAYFALIK BİR YAZI OKUMUŞTUM. DERGİ 1999 KASIM SAYISIYDI. RESMİ BİR MAKAM TARAFINDAN YAYINLANMIŞ EN KAPSAMLI YAZI OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM. YAZIYI KALEME ALAN ARKADAŞIMIZDA, BİR İSTİHKAM SUBAYI İDİ. ARKADAŞLAR BU DERGİYE ULAŞABİLİRLERSE AKILLARINDAKİ SORU İŞARETLERİNİN TÜMÜNÜN ÇÖZÜLDÜĞÜNÜ GÖREBİLİRLER. YAZI, BU TEKNOLOJİNİN GÖLCÜK’TE DENENİP DENENMEDİĞİ HUSUSUNA HİÇ DEĞİNMESE DE YAZI İÇERİĞİNDEN, BÖYLE BİR TEKNOLOJİNİN VAR OLDUĞUNU, HATTA 1996 İTİBARIYLA DENEYSEL AŞAMAYA GELİNDİĞİNİ AÇIKÇA İFADE EDİYOR. DİNAR DEPREMİNİ HATIRLARSANIZ, İLK DEPREMDEN 1 HAFTA ÖNCE FRANSA, BÜYÜK OKYANUSTA NÜKLELER DENEME YAPMIŞTI. FAKAT SONRADAN SIZAN HABERLER DENEYİN NÜKLEER DEĞİL SİSMİK OLDUĞUNU KANITLAMIŞTI. İLGİNÇ OLAN BU SİSTEM SADECE NATO BÜNYESİNDE BULUNMUYOR. 1970 LERİN SONUNDA DOĞU ÇİN’DE'(MANÇARYA) ŞİDDETLİ BİR DEPREM OLDU. ANCAK BÖLGE 2 GÜN ÖNCE TAHLİYE EDİLMEYE BAŞLANDIĞINDAN KİMSENİN BURNU KANAMADI. ÇİN, BUNU DEPREMİ ÖNCEDEN TAHMİN ETME TEKNOLOJİSİNİN BİR BAŞARISI GİBİ GÖSTERDİ. ACABA?… ÇOK BECERİKLİ OLDUKLARINDAN BURUNLARININ DİBİNDE URUMÇİ’DE 8 AY SONRA OLAN YÜZYILIN EN BÜYÜK DEPREMİNİ(800.000’İN ÜZERİNDE CAN KAYBI YAŞANDI) NEDENSE TAHMİN EDEMEDİLER.. ADI BÜYÜK KENDİ KÜÇÜK ÜLKELER, İNSANLIĞIN YIKIMINA ADANAN BUNCA MİLYAR DOLARLARI İNSANLIĞIN REFAHI İÇİN KULLANSALAR NASIL BİR DÜNYADA YAŞIYOR OLURDUK. YORUMUNU OKUYUCULARA BIRAKIYORUM.

 27. Metin
  Ekim 1, 2010, 11:15 pm

  Kuran-ı Kerim de bunların hepsi zaten yazıyor kafir ırk bir gün yok olacak ama ALLAH büyüktür o sabrı sonsuzdur.Ay’ı 2’ye bölecek kadar cesaretleri yok onların olsa bile Allah onları engeller kalp gözü.Sırada İsrail’in yaşayacağı kayıplar var en başta İsraili yönetenler hesap verecek Amerika da dahil.Amerika da yapılan 11 Eylül 2001 saldırısı az bile onlara.

 28. umur
  Aralık 1, 2010, 12:12 pm

  bilinmeyen gerceği merceği yok ben deprem olduğunda kocaelideydim ve 17 yaşinda idim benm ikahmet ettiğim ev yıkılmadı yan ev taraf çöktü evet evet küçük kıyametti bu ve 20 sene içinde kesin istanbulda olacak deprem

 1. Temmuz 9, 2007, 9:57 am
  17 AĞUSTOS 1999 DEPREMİ BİLİNMEYEN VE GİZLENEN GERÇEKLER | Aktif Blog | Blogdan Al Haberi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: