Başlangıç > Nuh Gönültaş > google notebook'a 17 alternatif

google notebook'a 17 alternatif

 

 

\

google’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu üzere firma, google notebook servisinin gelişimini durdurdu. kimileri servisin hayatta kalması içinimza kampanyası düzenlerken, rakip servis evernotegoogle notebook içeriğinin aktarımını destekliyor. eğer gerçekten kullanışlı evernote servisine henüz kanınız ısınmamışsa, o zaman alternatiflerinizin neler olduğunu bilmek ister misiniz?

i̇ster iş toplantıları için not tutmak olsun ister üniversite notları, ya da akşam dışarıya çıkmadan önce unutmamanız gerekenler için not tutmak olsun, piyasada pek çok farklı amaca hizmet eden pek çok not tutma uygulaması bulunmaktadır

windows’taki “not defteri” ya da mac os x’teki “textedit” uygulamalarının suyu mu çıktı diyebilirsiniz, haklısınız da. ancak aşağıdaki en iyi 17 not tutma uygulamasının sunduklarını gördükten sonra fikrinizi değiştirebilirsniz.

siz notlarınızı nerede tutuyorsunuz? yorumlarınızda belirtin.

i̇ş amaçlı not tutum

\

jjot – post-it notlarından esinlenmiş kullanımı kolay arabirimi üzerinden toplantılarınız sırasında notlarınızı tutabilirsiniz. dilerseniz sizinle birlikte aynı toplantıya katılanlar ile birlikte notlarınızı paylaşarak aynı proje üzerinde birlikte çalışabilirsiniz.

microsoft onenote – her ne kadar onenote ücretli bir servis olsa da, sadece microsoft office ailesi programlarına aşina olanlar bu uygulamayı daha tanıdık bulacaklardır. hizmet hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak kullanılabiliyor.

springnote – springnote, bireysel not defterlerinizi dilediğiniz kişilerle paylaşabilmenizi ya da başkaları ile aynı not defteri üzerinde çalışabilmenizi sağlıyor. servisin ayrıca iphone uygulaması da mevcut. bu sayede bilgisayar başında olmadığınız zamanlarda da notlarınıza göz atabilirsiniz.

 

 

sınıfta not tutumu

\

grade genie – sınıf notlarınızı paylaşın ve kolayca düzenleyin. servis sağlayıcısı ayrıca kullanıcıları için belirli aralıklarla ödüllü yarışmalar da düzenliyor.

notecentric – tüm sınıf notlarınızı tek bir yerde depolayın ve ardından dilerseniz onları diğer sınıf arkadaşlarınızla paylaşın. dilerseniz notlarınızı rss beslemesi olarak da yayımlayabilirsiniz.

notely – notely, microsoft word’e oldukça benzeyen bir arabirim üzerinden öğrencilerin notlarını web üzerinde tutabilmelerine yardımcı olmayı hedefliyor. servis, notları biçimlendirme, önemli pasajları işaretleme, görsel ekleme ve çok daha fazlasını sunuyor. ayrıca servis bünyesinde bulunan ajanda aracılığı ile sınav tarihi ya da arkadaşınızın doğum günü partisi gibi etkinlikleri de tarihlendirebilirsiniz.

notemesh – aynı sınıfta bulunan insanların ortak kullanımı için oluşturulmuş wiki tabanlı bir sistem. sınıfınızdaki herkes notlarınızı silebilir, düzenleyebilir ya da yeni notlar ekleyebilir. eğer silinen bir notun silinmemesi gerektiğini düşünüyorsanız problem değil, zira tüm değişiklikle sayfa geçmişi üzerinde depolanıyor.

genel amaçlı not tutumu

\

hellpad – hellpad, özellikle farklı mekanlar üzerinden not tutulabilmesine odaklanmış zira servise cep telefonunuz, nintendo wii, playstation 3 hatta psp üzerinden bile ulaşabilirsiniz. servisin özellikleri arasında etiketleme, arama ve pdf aktarımı desteği yer alıyor.

iknolio.com – notlarınızı etiketleyerek dizin, özel ve herkese açık girdiler oluşturun, diğerleri ile birlikte çalışın, rss beslemeleri oluşturun ve çok daha fazlasını yapın.

luminotes.com – wiki tabanlı not sistemi olan bu servis, dilediğiniz herhangi bir konuda notlar oluşturabilmenizi ve aynı konsepte sahip notları birbirleri ile ilişkilendirebilmenizi sağlıyor. dahası, notlarınızı servis üzerinden bir web sayfası ya da tablo olarak indirebilirsiniz.

mojonote.com – mojonote sayesinde görevlerden tariflere kadar pek çok farklı alanda notları tutmanız mümkün. servis üzerinden ayrıca diğerleri ile birlikte çalışabilir, yapılmayı bekleyen görevler için elektronik posta ya da kısa mesaj hatırlatıcıları ayarlayabilir, halihazırda bilgisayarınızda bulunan listeleri siteye aktarabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

notebook g – oldukça sade bir arabirime sahip olan ve sadece not tutumu için gerekli temel özellikleri bünyesinde barındıran notebook g servisinin öne çıkan özellikleri arasında, hesabınızın ana sayfası üzerinde bulunan etiket bulutu üzerinden notlarınız arasında gezinebilmeniz yer alıyor.

posti.ca – posti.ca, elektronik postalarınıza iliştirebileceğiniz notlar oluşturabilmenizi, notlarınız ile birlikte dosyaları da kaydedebilmenizi, twitter kullanarak notlar gönderebilmenizi ve notlarınızı igoogle sayfanıza yerleştirebilmenizi sağlıyor.

snapbits – notlardan kod parçacıklarınıza kadar tüm kısa notlarınızı depolamanızı sağlıyor. dilerseniz notlarınıza elektronik posta aracılığı ile yenilerini ekleyebilirsiniz.

stixy – arkadaşlar, aile üyeleri ve iş arkadaşları için kolayca not paylaşımı, pdfler ve word belgeleri gibi dosyaların paylaşımı, fotoğrafların notlara dahil edilebilmesi gibi özellikleri tümüyle birlikte çalışılabilen bir arabirim üzerinden sunuyor.

ubernote – ubernote, web’e erişimin olduğu iphonelar, aim ve elektronik posta gibi pek çok farklı ortam üzerinden not alabilmenizi sağlıyor. dilerseniz notlarınızı başkaları ile paylaşabilir ve diğerlerinin notlarınızı düzenleyebilmesi için onları yetkilendirebilirsiniz.

zoho notebook – halihazırda zoho office paketini kullanıyor musunuz? o zaman zoho notebook sizin için doğru bir seçim olacaktır. servis aracılığı ile notlarınıza html etiketleri, urller, görseller, ses dosyaları ve daha pek çok dijital içeriği ekleyebilirsiniz.

Kategoriler:Nuh Gönültaş
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: