Başlangıç > Nuh Gönültaş > twitter ipuçları kullanıcıları için friendfeed ipuçları

twitter ipuçları kullanıcıları için friendfeed ipuçları

twitter ipuçları kullanıcıları için friendfeed ipuçları

 

 

i̇çerik toplayıcısıfriendfeedtwitter bağımlılarını birer friendfeed bağımlısına dönüştürebilir mi? hiç şüphesiz friendfeed’e aktarılan içeriğin büyük bir kısmı twitter beslemelerinden gelmektedir ve bu her iki kullanıcı tabanı arasında büyük bir benzerlik bulunmaktadır.

bununla birlikte eğer siz de benim birçok twitter arkadaşım gibiyseniz, henüz friendfeed ile muhtemelen tanışmadınız ya da sadece bir kullanıcı hesabı açıp bıraktınız. sorun değil, zira yazının devamında bulacağınız twitter’a özgü bu 4 ipucu tam sizler için, elit twitter kullanıcıları için hazırlandı. yazıyı okuduktan sonra siz de friendfeed’e bir kez daha göz atmayı düşünebilirsiniz.

i̇lk iş olarak friendfeed üzerindebildirgeç‘i takip etmeye başlayabilirsiniz. eğer bu tamamsa, o zaman başlayabiliriz.

1. partiye twitter arkadaşlarınızı da davet edin
twitter arkadaşlarımdan duyduğum en önemli şikayet, friendfeed üzerinde arkadaşlarınızı bulmanın twitter’daki kadar kolay olmamasıdır. aslında işin gerçeği bu değil arkadaşlarım, zira friendfeed daha geçtiğimiz günlerdetwitter arkadaşlarınızı bulabileceğiniz bir araç yayımladığını duyurdu.

\

 

 

bu kullanışlı özellikle birlikte arkadaşlarınızı birer birer ekleme zahmetinden kurtulmuş olursunuz zira en sevdiğiniz arkadaşlarınız sadece bir “tık” ötede. tüm twitter arkadaşlarınızı bir kerede ekleyebilir, ya da dilerseniz daha seçici davranıp eklemek istediğiniz arkadaşlarınızı birer birer seçip, onları önceden oluşturduğunuz gruplara ayırabilirsiniz. bunun için tek yapmanız gereken friends » find + invitesayfasına gidin ve import from twitter seçeneğini seçin.

2. twitter’a friendfeed üzerinden yanıt verin
yanıtlarınızın bu sekme özelliği ile birlikte daha fazla dikkat çekici olmasına özen gösterin ve ayrıca sayfanın altındakialso send this comment as an @reply twitter from kullaniciadiseçeneğinin seçili olduğuna emin olun.

\

diyelim abonesi olduğunuz kişilerin gönderdiği durum mesajları arasında çok güzel bir tweet’e rastladınız ve ona cevap vermek istiyorsunuz. ancak o kişiyi zaten twitter’da takip ediyorsunuz ve bu sebeple yazacağınız yorumun o kişi tarafından da görünmesini istiyorsunuz. paniklemeyin ya da hemen twitter’a atlamayın; onun yerine “comment” düğmesine tıklayın ve ardından “also send this comment as an @reply twitter.” seçeneğinin seçili olduğundan emin olun. friendfeed ayrıca sizin yerinize karakterlerinizi de sayacaktır bu sebeple sizin saymanıza gerek yok.

çok basit, çok mükemmel.

3. twitter arkadaşlarınıza friendfeed üzerinde ne yaptığınızı gösterin
bazı sosyal alışkanlıklarınızı farklı bir sosyal ağa aktardığınızda twitter’a sosyal bir cinayet uygulamış gibi mi hissediyorsunuz? hepsinden öte size bu yeni ağ üzerinde kim dikkat edecek? i̇yi haber, friendfeed’in twitter ağınızı da friendfeed üzerinde yaptıklarınızdan haberdar edebilecek bazı yeteneklere sahip olmasıdır

\

menüden “tools” bağlantısını seçin ve ardından ayarlarınızı düzeltmek için “post to twitter”a tıklayın. “post my friendfeed entries on twitter” seçeneğini seçtiğinizde, çeşitli özelleştirme seçenekleri belirecektir. buradan tüm arkadaşlarınızın twitter arkadaşlarınızı friendfeed davranışlarınız hakkında bilgilendirmeyi tercih edebilir (bunu önermiyorum!) ya da friendfeed üzerinde kullandığınız servisleri birer birer seçebilir, sadece yorumları, odalara gönderdiğiniz yazıları ya da beğendiğiniz herkese açık öğeleri tweetlemeyi tercih edebilirsiniz.

eğer twitter arkadaşlarınızın friendfeed’e yönlendirilmesini istemiyorsanız, o zaman “link to source” seçeneğini seçmeniz yeterli. tweetlerinizdeki bağlantılara tıklandığında ziyaretçi friendfeed yerine doğrudan kaynağa yönlendirilecektir. bu sayede sizi takip edenler sizi sevdiklerinden daha da çok seveceklerdir.

4. tweetdeck deneyimini korumak i̇çin friend deck kullanı
tweetdeck twitter için ne ise, friend deck de friendfeed için de odur… neredeyse… sizin için önemli olan öğeleri birden fazla pencere üzerinde gösterebilen kullanışlı bir web uygulaması.

\

bunun için tek yapmanız gereken friendfeed kullanıcı adınız ve “remote key”iniz ile giriş yapmanız. ardından ilgil uygulama üzerinden özel arama terimlerini ekleyebilir, girdiler üzerindeki yorumları ve benzerlerini görebilir, ve elbette yorumlarınızı girebilirsiniz. friend deck özellikle friendfeed üzerindeki tartışmaları takip edebilmenizi önemli ölçüde kolaylaştırabilecek bir uygulama.

Reklamlar
Kategoriler:Nuh Gönültaş
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: