Başlangıç > Nuh Gönültaş > iphone ,ipod touch, müzik tabanlı ve ücretsiz oyun

iphone ,ipod touch, müzik tabanlı ve ücretsiz oyun

tabanlı oyunlar özellikle son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiş durumda olduklarından, bu tip oyunların iphone ve ipod touchiçin de geliştirilmiş olmasına şaşmamak gerek. her iki aygıt için de “binlerce” oyun bulunuyor ve bunların bir kısmı da ücretsiz ve müzik üzerine yoğunlaşmış durumda. bu yazımda ben de havaalanlarında ve otobüslerde geçirdiğiniz zamanı en azından bir nebze de olsa eğlenceli ve yaratıcı hale getirebilecek 10 adet müzik tabanlı ve ücretsiz iphone ve ipod touch uygulamasını tanıtmaya çalıştım.

sizin en beğendiğiniz müzik tabanlı uygulamalar hangileri ve henüz ilgili platformlar üzerinde yer almayan ancak olmasını dilediğiniz oyunlar neler?

aero drum free

\

her ne kadar gerçek bir davulun derisine vurmak kadar heyecan verici olmasa da aero drum free bu açığı bir nebze de olsa gidermeyi amaçlıyor. noktaları takip edip trampet, zil ve bas davul çalabilir ve yüksek skorları geçmeyi deneyebilirsiniz.

tıpkı tüm “x game free” sürümlerinde olduğu gibi bu oyun da tam ancak kısıtlı sayıda özellik içeren tanıtım sürümü ve ücretli sürümünde daha çok özellik bulunuyor. (app store puanı: 2 yıldız)

 

 

aero guitar free

\

öyle ya da böyle herkes en az bir kez de olsa gitar “çalmıştır” ancak aero guitar free‘nin yardımıyla bu sefer bir şeyler başarmış gibi hissedeceksiniz. uygulamanın bu ücretsiz sürümü, tam sürümü almadan önce uygulama hakkında fikir sahibi olabilmeniz için örnek bir oyunu oynamanıza izin verirken parmak alıştırması için de size yardımcı olacaktır. (app store puanı: 2)

aero sytnh free

\

daha önce hiç bir kulüp dj’sinin yeteneklerine sahip olmak istediğiniz oldu mu? muhtemelen bu yeteneklere hiçbir zaman sahip olamayacaksınızdır ancak en azından aero synth free bu fantazi dünyasında biraz daha yaşamanıza yardımcı olacaktır. elektronik müzik çaldıkça ritmi sürdürmek için ekrana dokunmaya devam edin ancak bir dörtlük üzerindeki baloncuklardan birini kaçırırsanız şarkı ilk giriş kısmına geri dönecek ve sizden ritmi sorunsuz bir şekilde sürdürmeniz istenecek. (app store puanı: 2.5 yıldız)

chrimbell

\

noel ilahi şarkısı sırasında çalan zillerin sesini başka hiçbir şey tutmaz. chrimbell ile siz de bazı eski şarkılar üzerinde bu zil seslerini kullanabilirsiniz. “away in a manger” ya da “jingle bells” gibi şarkılar dan birini seçin ve ardından zilinizi de belirleyerek çalmaya başlayın. (app store puanı: 2.5 yıldız)

mardo’s ultimate music trivia – lite version

\

kim önemsiz ayrıntılar üzerindeki bilgilerini test etmeyi sevmez ki? mardo’s ultimate music trivia uygulaması ile punk’tan country’e değişen çeşitli müzik tarzları üzerindeki bilginizi test edebilirsiniz.

uygulamanın lite sürümü çok az özelliğe sahip ancak yine de ilgilenmeniz durumunda uygulamanın tam sürümünün nasıl olacağı hakkında bir fikir sahibi olabilmenize yardımcı oluyor. (app store puanı: 2 yıldız)

repete lite

\

eskilerin popüler elektronik oyunu simon benzeri bir uygulama olan repete lite 4, 6 ya da 9’luk bir ızgara üzerindeki ışıklar yardımıyla önce size bir dizi nota çalıyor ve ardından sizden ilgili kutucuklara dokunarak onu tekrar etmenizi istiyor.

tıpkı diğer pek çok hafıza oyununda olduğu gibi oyunun bağımlılık yapıcı etkisine dikkat edin. (app store puanı: 2.5 yıldız)

synthpond lite

\

kısmen karmaşık bir uygulama olan synthpond lite, farklı türlerdeki ışınlar ekranın değişik noktalarına yerleştirerek müzik oluşturmanızı sağlıyor. uygulama üzerinden perde ve hız gibi pek çok değeri değiştirmeniz mümkün. her ne kadar pek çok tanıtım uygulaması, tam sürüm uygulamanın sunduğu özelliklerin pek çoğundan ödün vermiş gibi görünse de bu uygulama önemli özelliklerin çoğunu ücretsiz sürümünde de korumuş gibi görünüyor. (app store puanı: 2.5 yıldız)

tap tap revenge

\

iphone ya da ipod touch’ınızın ekranına bir ritm eşliğinde dokunmak mı istiyorsunuz? o zaman sizin aradığınız şey tap tap revenge‘nin ta kendisi. japonya’nın mega popüler dance dance revolution adından esinlendiği apaçık ortada olan bu uygulamanın oynanırlığının temelleri guitar hero’dan alınmış durumda.

her ne kadar bu uygulamada kullanılan müziklerin tanınmış sanatçılara ait olmaması uygulamanın ücretsiz olarak yayımlanabilmesinin yegane sebebi. (app store puanı: 3 yıldız)

thumbstruck free

\

diğer ritm tabanlı oyunlarla karşılaştırıldığında thumbstruck live baloncukların aksine ritmi sürdürebilmek için çubukların üzerine dokunmanız gerekiyor. oyunu oynarken ekranın her yerine dokunuyorsunuz. bu uygulamayı kullanmak diğerlerine göre görece zor. (app store puanı: 2.5 yıldız)

xmas in space: play-a-long christmas carols

\

diğer gezegenlerde de noelin kutlandığını hanginiz biliyordunuz? xmas in space: play-a-long christmas carol‘a göre diğer gezegenlerdekiler de noeli kutluyorlar ve onların en sevdiği noal ilahilerine eşlik edebilmeniz için size özel hazırladıkları bir uygulamayı dünyaya göndermişler.

her ne kadar uygulama üzerinde ne kadar başarılı olduğunuzu gösterebilen bir özellik bulunmasa da seçilen şarkılar oldukça sevimli. (app store puanı: 2.5 yıldız)

Reklamlar
Kategoriler:Nuh Gönültaş
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: