Başlangıç > Nuh Gönültaş > zil sesi yapın mp3 destekleyen telefonlarınızda mp3 formatında

zil sesi yapın mp3 destekleyen telefonlarınızda mp3 formatında

 

 

eğer mp3’ü ve mp3’ten zil sesi yapma özelliğini destekleyen bir telefonunuz varsa beğendiğiniz bir şarkının tamamı yerine sadece nakaratını veya beğendiğiniz herhangi bir bölümünü zil sesi yapabilirsiniz. bunun için ihtiyacınız olan program imtoo video converter’dir. programın adının “video” kelimesini içerdiğine bakmayın mp3 formatına çevirmeyi, kesmeyi destekliyor. bu programın istediğiniz özellikteki sürümünüburdan indirebilirsiniz. i̇şlemi nasıl yapacağınızı anlatmaya başlıyorum. öncelikle programı kuruyoruz. daha sonra masaüstümüze gelen

\

ikonuna tıklıyoruz.

\

gelen bölümde programa kayıt olmak için “register” butonu var. eğer programı satın almadıysanız “next” butonuna tıklayıp bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz.

 

 

 

\

gelen 2.bölümde ise “load” butonuna tıklayarak zil sesi yapmak için kırpacağımız şarkıyı seçiyoruz.

\

gelen 3.sayfada şarkımızın hangi kısmını kırpacağımızı belirleyeceğiz. bunun için öncelikle “player”ımızdan şarkının beğendimiz kısmının hangi dakikalar arasında geçtiğini tespit ediyoruz. örneğin 3 dakikalık bir şarkı. beğendiğiniz kısım 1.dakikada başlıyor ve 01:30 da bitiyor. şimdi beğendimiz kısmın başlangıç ve bitişini belirleyeceğiz.
3.bölümde sayı doğrusuna benzeyen çizgi üzerinde bulunan yuvarlak şeklindeki cismi 01:00 konumuna getirip “set as start point” butonuna tıklıyoruz. sonra yuvarlak cismi 01:30 konumuna getirerek “set as end point” butonuna tıklıyoruz. bu işlemi yaptıktan sonra diğer bölüme geçiyoruz.

\

yukarıdaki resimde olduğu gibi “mp3 – mpeg layer-3 audio (*.mp3)” seçiyoruz ve “next” butonuna tıklıyoruz.

\

gelen sayfada zil sesimizin aktarılacağı klasörü seçiyoruz ve “next” butonuna tıklıyoruz. butona tıkladıktan sonra gelen sayfadaki “encode” butonuna tıklayarak işi bitiriyoruz ve zil sesimizi usb, bluetooth vb yardımı ile telefonumuza atıp zil sesi olarak ayarlayarak sefasını sürüyoruz.

Reklamlar
Kategoriler:Nuh Gönültaş
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: