Başlangıç > Nuh Gönültaş > twitter uygulamaları şifremizle güvenmemiz aptalca mı?

twitter uygulamaları şifremizle güvenmemiz aptalca mı?

\

tweeter yanıtlarınızı size elektronik posta olarak gönderirken şifrelerinizi koruyacağını vadeden bir tweeter sitesi olan twply, görünüşe göre servisi kullanan tweeter üyelerinin hesaplarına, üye olurken ilgili seçeneği seçmemenize rağmenreklam mesajları göndermiş. bu da yetmezmiş gibi yaraya tuz basmak için ilgili site, açılışından sadece bir gün sonra, 1 ocak’ta sitepoint üzerinde 1200 $’a satıldı. twitter şifrenizi girmenizi gerektiren site, kişisel bilgilerinizi, açık arttırmayı kazanan sitepoint kullanıcısı worldbuyer’a satmış oldu.sitepoint sitesinde yayımlanan twply mesajında şöyle denildi:

site dün gece yayımlandı. site @yanıtları alan ve elektronik posta ile gönderen bir servis sunuyor.sitenin yeni sahibinin sunucunun göndereceği tüm elektronik postaları işleyeceği, herhangi bir sınırı olmayan bir smtp sunucusuna ihtiyacı olacak.

twply, twitter üzerinden daha önce hiç görmediğim bir şekilde yayıldı ve sadece bir günde 800’ün üzerinde hesap siteye dahil oldu.

 

alıcı worldbuyer sizin kişisel bilgilerinizle ne yapacak? bunu zaman gösterecek, ancak asıl soru, twitter kullanıcılarının ne zaman şifrelerini adı sanı bilinmeyen üçüncü parti twitter sitelerine vermekten vaz geçeceği… şahsen ben gizliliğimin 1200 $’dan çok daha fazlasına değeceğini düşünüyorum, siz ne düşünüyorsunuz?

Kategoriler:Nuh Gönültaş
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: