Başlangıç > Nuh Gönültaş > Demirel kanlı 1 Mayıs olayının baş aktörüydü"

Demirel kanlı 1 Mayıs olayının baş aktörüydü"

Kanlı 1 Mayıs olayını tertip edenlerin Demirel iktidarı ile ortak çalışan derin devlet yetkilileri olduğunu öne süren Av. Rasim Öz, “Bakın bu olay o kadar basit değil. Elimde fotoğraflar, ifadeler, canlı tanıklar ve klasörler dolusu belgeler var. Sıkılan kurşunlar başımın üstünden geçti.

Taksim’de 33 kişinin hayatını kaybettiği 1 Mayıs 1977 olaylarının faillerinin bulunması için geçen hafta Ergenekon savcılarına müracaat eden DİSK eski Avukatı Rasim Öz, yaptığı açıklamada önemli iddialar dile getirdi. O gün yaşanan olayların baş aktörünün Demirel olduğunu öne süren Öz, “Bugün de Ergenekon’u boşuna savunmuyor” dedi. Öz ayrıca, Ergenekon davasıyla kanlı 1 Mayıs olaylarının birleştirilmesini de istedi.

“ERGENEKON TERTİBİNDEN DEMİREL’İN HABERİ VARDI”

Kanlı 1 Mayıs olayını tertip edenlerin Demirel iktidarı ile ortak çalışan derin devlet yetkilileri olduğunu öne süren Öz, “Bakın bu olay o kadar basit değil. Elimde fotoğraflar, ifadeler, canlı tanıklar ve klasörler dolusu belgeler var. Sıkılan kurşunlar başımın üstünden geçti. Katliamları an be an izledim. Ben aynı zamanda kameramla görüntü de alıyordum. Kürsüye otelden kimlerin ve nasıl ateş ettiğini de biliyorum. Ergenekon Savcısı Sayın Öz ile de görüşerek bunları bizzat ilettim. 1 Mayıs olaylarında asla gerçek failler yargı önüne çıkarılmadı. Ergenekon ile irtibatlı olduğuna inandığımız kişiler hem güvenlik görevlisi hem de eylemci olarak olayları provoke ettiler. Yaşanan bu olaylar öncesinde Demirel’in haberi vardı. ‘Ne yaptıysak vatan için yaptık’ iddiasıyla ülkeyi katlettiler” diye konuştu.

“TÜM DELİLLERİ SAYIN ÖZ’E SUNDUK”

Olayların en yakın tanığı, mağduru, avukatı ve görüntüleyeni olduğunu vurgulayan Öz, “Derin devlet hep vardı ve bugüne kadar hep iktidar güçlerinin desteği ile geldiler. Madem bugün bir toplu temizlik operasyonu var, bu 1 Mayıs’sız olmaz. Zaten daha önce derin devlet deşifre edilseydi ve üstüne gidilseydi, olaylı 1 Mayıs’ı da, 12 Eylül’ü de yaşamazdık. Bugün Ergenekon sanıklarına baktığımızda birçoğunun geçmişte çok önemli görevlerde olduklarını görüyoruz. Ancak bu isimlerin tertiplediği faili meçhullere ulaşılmadıkça davanın her ayağı topal kalır. Biz umudumuzu koruyoruz. Bildiklerimizi ve yaşadıklarımızı yargı önünde anlatmaya hazırız. Elimizdeki tüm delil klasörlerini de Sayın Öz’e teslim ettik. Olayın ciddiyetle üstüne gidileceğini umuyoruz” şeklinde konuştu.

“ETÖ İDDİANAMESİ BİZİ HAKLI ÇIKARTIYOR”

Avukat Öz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ergenekon eklerinde 1977’deki kanlı 1 Mayıs’ın hiç ortaya çıkmamış telsiz konuşmaları da yer aldı. Ergenekon iddianamesi eklerinde yer alan telsiz konuşmaları, 33 kişinin öldüğü 1 Mayıs 1977 olaylarının kontrgerillanın en büyük provokasyonu olduğunu gösteriyor. Ergenekon davasının iddianamesinde yer alan klasörlerden 421. klasörün devamında “1 Mayıs 1977 Katliamını Kontrgerilla Düzenledi” başlığı altında o gün örgüt üyelerinin kendi aralarında yaptığı telsiz görüşmeleri de yer alıyor. Gizli tanıkların ilginç ifadeleri de var. Bekleyip göreceğiz.”

Reklamlar
Kategoriler:Nuh Gönültaş
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: