Başlangıç > Nuh Gönültaş > Kimyacıdan 100 puanlık ahiret sorusu

Kimyacıdan 100 puanlık ahiret sorusu

 

Diyarbakır ‘ın Yenişehir ilçesindeki Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi ‘nde yaşanan ilginç olay eğitim camiasını şoke etti. 25 yıllık kimya öğretmeni Zeki Kılıçarslan, 10. sınıflara yaptığı yaptığı yazılı sınavda öğrencilere ahiret sorusu yöneltti.

“İYİLİKLER AĞIR GELİRSE CENNETE”

Hesap günü mizanda iyilik ve kötülüklerin tartıldığı kurgusu ile hazırladığı soruyu, günah ve sevap değerleri vererek “İyilikleri ağır gelirse cennete, kötülükleri ağır gelirse cehenneme, tam nötrleşme olursa Araf’a gidecek. İşlem yaparak sonucu bulunuz?” şeklinde soran Kılıçarslan bu soruyu bir de okulun duyurusu panosuna astı.

Öğrencilerin okul idaresi ve velilerine söylemeleri ile ortaya çıkan olaydan sonra Diyarbakır İl ve Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ayrı ayrı soruşturma başlattığı öğrenildi. Kimya öğretmeni Zeki Kılıçarslan’ın ruh halinde son dönemlerde igarip değişiklikler olduğu da ifade edildi.

“GURUR VERİCİ BİRŞEY YAPTIM”

25 yıllık kimya öğretmeni olan ve eğitim camiasında saygın bir kişiliğe sahip olduğu bilgisini aldığımız Zeki Kılıçarslan’ın sorusuyla “gurur duyduğu” ve kendisine tepki gösterenleri de umursamayarak, “O soru çok önemliydi. Ben gurur verici bir şey yaptım. Bana kim ne yapabilir ki?” şeklinde cevap verdiği öğrenildi.

İŞTE O SORU

Yakın zamanda emekli olacağı öğrenilen Kimya öğretmeni Zeki Kılıçaslan’ın 10. sınıf öğrencilerine yönelttiği soru şöyle: “X şahsı hayatı boyunca 3.10 üzeri 22 tane iyilik ve 4.10 üzeri -2 mol kötülük yapıyor. Hesap günü mizanda iyilik ve kötülükleri tartılıyor. İyilikleri ağır gelirse cennete, kötülükleri ağır gelirse cehenneme, tam nötrleşme olursa Araf’a (hayvanların ve delilerin barınacağı yere) gidecek. Bu şahsın hesabı görülünce durumu ne olacak. İşlem yaparak sonucu bulunuz.”

Reklamlar
Kategoriler:Nuh Gönültaş
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: