Başlangıç > Nuh Gönültaş > Uyan Müslüman Uyanda Özüne dayan

Uyan Müslüman Uyanda Özüne dayan

Nedir bu dünya koşuşturması? Nereye kadar gidecek bilemiyorum. Bugün bizim olan şeyler yarın uçup gidecek; bunu hepimiz biliyoruz. Peki, neden bu herşeyi parçalarcasına peşinden koşulan dünya hevesi. Hâlbuki zaman o kadar hızlı geçiyorki; artık asırlar kısa geliyor. Bu kısacık ömürde sadece maddiyat düşünmek niye? Niye birbirimizi kırıyoruz? Neden ibadet ve ubudiyetlerimizi tam olarak yerine getiremiyoruz? Neden nurlu İslam yolu varken biz başka yol arıyoruz.

 

 

Osmanlı Devleti’nde İstanbul’da senede bir-iki suç olayı görülürken günümüzde yüz binlerce olay oluyor. Ama neden? Biz kimin torunlarıyız; hiç düşünmüyoruz. Biz yüce bir ahlakla, tek düşüncesi Din-i Celil-i İslam’ı yaymak olan kişilerin torunları değilmiyiz. Peki neden kendi kültürümüz dışında tüm kültürleri benimsiyoruz? Neden gençlerimiz rock-punk kültürü gibi bizimle hiç alakası olmayan ve sonu sadece hüsran olan akımların peşinde sürükleniyorlar. İşte burda en önemli soru ailelere; hiç yüreğiniz sızlamıyor mu? Hiç Allah korkusu duymuyor musunuz? Onlar gençtir yaşasınlar hayatlarını diyorsunuz. Ama o genç dimağlar çürüyüp gidiyor. Geriye sadece dünya hayatına kapılmış insanlar meydana çıkıyor.

Öyle bir devirdeyizki arkadaşlar arasında zina yapmamış olanlara ters gözle bakılıyor. Namaz kılanlara “takunyacı” deniliyor. Hâlbuki onların ecdatları ne mübarek zatlardı. Bilmiyorlar; anlatıyoruz dinlemeyip kulak arkası yapıyorlar;”Ya resul  yapma gözünü seveyim iki günlük dünyada bırak zevk sefa sürelim”.Sürün kardeşim sürün. Ama nereye kadar? En sonunda kara toprak ve acı bir son… Allah c.c. yardımcımız olsun şu ahir zamanda…

Yazar: Resul alagöz
Reklamlar
Kategoriler:Nuh Gönültaş
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: