Başlangıç > Nuh Gönültaş > Bizim Milliyetçiliğimiz!

Bizim Milliyetçiliğimiz!

BİZ ”Tanrı Dağı” Kadar TÜRK –  ”Hiradağı” kadar MÜSLÜMANIZ..!

Milliyetçilik Bizim İçin Bir Vasıta Değil, Bir Gayedir..!  Millet, Vatan, Mukeddesat Gibi, Kimsenin İtiraz Edemeyeceği Hassas, Muteber Kelimelerin Arkasına Sığınıp Oradan Şahsi Menfaatlerini Müdafa Edenler, Bir Memleket Kadar Genişleyen İhtiraslarını Yurtseverlik Şeklinde Gösterip, Milliyetçiliği, Bu Ulvi Gayeyi Büyük Servetlere, Yüksek Menfaatlere Erişmek İçin Vasıta Olarak Kullananlar Vardır.
Biz Temiz Niyetli, Vatan Duygulu, Memleket Düşünceli Türk Gençleri, Bu Türlü Bir Milliyetçilikten Nefret Ediyoruz..!
Bizim Milliyetçiliğimiz Hususi Vagon, Bol Harcırah, Yüksek Makam Milliyetçiliği Değildir..! Hakk’a Tapan Halkı Tutan YalınKılıç Bir Milliyetçiliktir.

Şu Üzerlerinden Büyük Menfaatlerin Ağır Silindiri Geçmiş, Dümdüz Olmuş, Yol Olmuş Şahsiyetsizler, Şu Zamanın Kıymet ve Kuvvetlerini Alkışlayanlar, Her Ne Pahasına Olursa Olsun Biraz Daha, Bir Gün Daha Yaşamayı Kendilerine Değişmez Düstur Edinenler Bizden (gerçek Türk)  Değildirler!

Milli Bayram Olarak Kabul Olunan Günlerde Meydanlarda Sözlerine ”Çünkü Biz…” İle Başlayıp Son Nefeslerini ”…..Etrafında Sımsıkıyız” la Verenler, Görünüş, Gösteriş, Merasim Milliyetçileri de Hakeza Bizden Değildir!

BİZ Bu Vatanı VE Bu Milleti Hangi Zihniyetin, Hangi İmanın Kurtardığını Biliyoruz..! Onu Milli Ukalalardan Görenecek Değiliz. Yapılan Bunca İfgallere, Bunca Menfi Telkinlere, Sapıtma ve Saptırma Gayretlerine Rağmen Sapmadık, Sapıtmadık, Ayaktayız, Dipdiriyiz..!
Vatanı Uçsuz Bucaksız Toprakları, Hür Gökleri, Engin Denizleriyle Aşkla, Heyecanla Kucaklıyoruz… Altında Yüzbinlerce Şehidin Yattığı Bu Toprakları, Üzerinde Yaşayanların Karınlarını Doyurdukları, Semirip Yağlandıkları Alelade Bir Toprağa, Bir Çiftliğe Tercüme Ettirmeyiz. Milletimize Vatanımıza Ta Derinden, Asırlar Nesiller Arkasından Gelen Bir Ruhla Bağlıyız. Onu Menfaatsiz, Karşılıksız Mecnunlar Gibi, KaraSevdalılar Gibi Seviyoruz..! Henüz Yeniyiz, Genciz..!

Alnımız Hiç Bir Fesat Ocağında Kararmamış, Elimiz Hiç Bir Harama Uzanmamıştır. Üzerimize Menfaat Balçığından Bir Zerre Çamur Sıçramamıştır. Ruhumuzu,Kalbimizi Bütün Safiyet ve Samimiyetimizle Açıyoruz…
Onunla Ağlayıp Onunla Güleceğiz. Nereden Ne Zaman, Nasıl Gelirse Gelsin Her Türlü Kötülükle Amansız Bir Şekilde Mücadele Edeceğiz.. Bu Yolda Yardan Değil,Serden Bile Geçmeye Hazırız. Ölmek Var, Dönmek Yok!

Allah’tan Başka Kimseden Korkmuyoruz. Bizler Münkir Değiliz. Biz Tanrı Dağı Kadar TÜRK, Hiradağı Kadar MÜSLÜMANIZ..!

Bütün Gayemiz Küçük Asya İnsanının, O Bilinmez, O Görünmez, Bir Avuç Toprak Kadar Mütevazi, Fakat O Kadar Manalı Ruhunu Anlamak ”Bu Topraklar İçin Toprağa Düşenlerin” Çocuklarını Bu Topraklar Üzerinde Mes’ut ve Bahtiyar Görmektir.
İstanbul Muhitinde Yetişinler, Suyun Öte Tarafından Gelenler Kadim Anadolu Sekenesinin Ruhunu Bir Türlü Anlayamadılar. Anlamadılar,Onunla Oynadılar. Onun Yüzsuyu Hürmetine Şanlar, Şerefler Kazandılar. Kendi İsteklerini Milli İstekler Gibi Gösterdiler. Milletle Aralarındaki Uçurumu Siyaset İcabı Nutuklarla, Sözle, Edebiyatla Doldurmaya Çalıştılar. Köylü Diliyle Konuşmaya Yeltendikleri, Türkçecilik Yaptıkları Halde Yıllardır Ne Millet Onları Anladı; Ne Onlar Milleti..!

Reklamlar
Kategoriler:Nuh Gönültaş
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: