Başlangıç > Nuh Gönültaş > Kendini Kemalist Gören Bir Gence Cevap

Kendini Kemalist Gören Bir Gence Cevap

 

Selâmun aleyküm ve sitemize hoşgeldin, lider olmak isteyen kardeşimiz!

Sizde erdem ne gezer demişsin, sen bizi ne kadar tanıyorsun ki? Asıl biz diyoruz ki “Kemalizm’de erdem ne gezer!” Biz bunu Kemalizm’i tanımadığımız için değil, bilâkis Türkiye’deki insanların yüzde doksan dokuzundan daha iyi tanıdığımız, şeceresini çok iyi bildiğimiz için söylüyoruz.

Bu sitede yazanlar olarak biz de senin gibi Türk kavmindeniz kardeş. Ama biz Kemalist değiliz; çünkü sonradan tarafsız kaynakları filân okuduk, o dönemleri yaşamış kendi akrabalarımızdan bilgi aldık ve bize okullarda anlatılanların hep gerçeklerin çarpıtılmış hâli olduğunu fark ettik.

Ben şahsen Mustafa Kemal ve İsmet İnönü iktidarları zamanını iyi hatırlayan, şimdi 94 yaşında olan, masum ve henüz bozulmamış eski Anadolu’nun has köylü evlâtlarından kendi dedemle o zamanlar hakkında konuştum. Mustafa Kemal ve İsmet İnönü zamanlarında yaşadıkları büyük geçim sıkıntılarını anlattı bana. Kur’an’ı Arapça aslından okumanın, hacca gitmenin, ezanı aslından dinlemenin yasaklandığı günleri yad etti ben ona sorunca. Kuranlarını gizli yerlere sakladıklarını ama Mustafa Kemal’in jandarmalarının onları gizli yerlerde bile arayıp bastığını söyledi. Bu yüzden dedem zamanında Kuran öğrenememiş. Ne zamanki Mustafa Kemal ölmüş, İnönü de ilk defa hakiki bir seçime izin vermek zorunda kalmış, o zaman bu zalim yasaklar kalkmaya başlamış. Bu yüzden dedem kur’an’ı okumayı da normal yazıyı okumayı da otuzlu yaşlarında kendi başına öğrenmiş.

Sen Kemalizm’i ne zannediyorsun, genç kardeşimiz? Kemalizm’in aynı Saddam’ın sahte cumhuriyeti gibi bir sahte cumhuriyet olduğunu biliyor muydun? M. Kemal ve arkadaşlarının Kurtuluş Savaşı’nın asıl kahramanları olan diğer komutanlarımızı göz hapsine aldığını, onlara iftiralar atıp onları zorla siyasetten alıkoyduğunu, halka laikliği ve gâvur gibi olmayı zorla dayattığını, 1946 yılına kadar hiçbir demokratik seçime gitmediklerini biliyor muydun? Hatta 1946′da da hileli seçim yaptılar. Ancak 1950 yılında, halkın hoşnutsuzluğu iyice artınca mecbur kaldılar cumhuriyet dedikleri despot dönemde ilk kez hakiki bir seçim yapmaya. Ve bütün göz korkutmalarına rağmen Türk halkı Kemalistleri o seçimde tak diye hemen devirdi.

Ama Kemalistler yine zalimlikten uzak durmadılar. 1957 senesinden itibaren türlü hile ve desiselerle orduyu ve aptal bazı üniversite öğrencilerini hükümete karşı kışkırttılar. Halkın seçtiği ve yeni bir seçim olsa muhakkak yine seçeceği saygıdeğer başbakanımız Adnan Menderes’e karşı, 1960 senesi 27 Mayıs gününde, zalim mi zalim, aşağılık mı aşağılık bir darbe yaptırdılar ordudaki “genç, tecrübesiz ve aptal” subaylara. Bu aralar ortada geçen “genç subaylar rahatsız” filan fasarya lafları da o darbeyi generallerin değil, ahmak ve cahil terbiyesiz genç subayların yapmış olmasındandır. Halkımızın gönlündeki Adnan Menderes’e ve yakın arkadaşlarına utanmaz iftiralar attılar onları karalamak, insanların gözünden düşürmek için. En sonunda da bu utanmaz, zalim adamlar halkımızın gönül rızasıyla seçtiği başbakanımızı haksız yere idam ettiler. Osmanlı Devleti zamanını hâlâ biraz hatırlayan Türkiye halkı kendilerini sevmiyor, İslamiyet’i seven, İslamiyet’e garazkâr düşman olmayan Adnan Menderes’i seviyor diye hem kıskandılar, hem kinlendiler tabii.

Kemalistler işte bunları yapanlardır sevgili kardeş. Kemalistlerin cumhuriyeti de sahte bir cumhuriyetti, muhtemelen Saddam’ın tiranlığından bile kötüydü. Bilirsin, Saddam da kendi yönetimine cumhuriyet, hatta demokrasi derdi.

Bugün de Ergenekon diye bir terörist örgüt kurdular Kemalistlerin başı olan bu kötü insanlar. İnsanları öldürmek, sonra da işledikleri cinayetlerin suçunu masum mütedeyyin-dindar görüşlü Müslüman Türk insanlarının üstüne atmak için. Meselâ Danıştay’da bir hakimi katleden Alparslan Arslan adındaki adam, ben bunu “başörtüsü için yaptım” deyip başörtülü kadınlarımıza ve onların dindar kocalarına iftira atmaya çalıştı. Ama aslında “ulusalcı” denen Kemalistlerden olduğu besbelli oldu şimdi. Demek ki adama söz vermişler, sen bu cinayeti işle, mütedeyyin insanların üstüne bırak, biz seni birkaç ay sonra çıkarırız diye. Zaten babasına cinayet gününden itibaren yüzbinlerce para verildi bankadaki hesabından.

Böylece istedikleri, bütün solcuları ve askerleri dindarlara karşı haksız yere kışkırtıp Adnan Menderes’e yaptıkları gibi bir darbe yapmaktı bir kez daha. Savcılarımız onları son anda engelledi. İnşallah güçleri Türkiye’nin huzurunu bozmaya, darbe filan yapıp insanlara yine büyük zulümler ve kötülükler yapmaya bir daha da yetmez.

Ya arkadaş, Kemalistlerin başında hep böyle insanlar oldu. Kemalizmi eleştirmezsek bu dünyada en zalim insanları bile eleştirmeye hakkımız olmaz.

Aman aman kardeşimiz, sen sakın yüksek kademelere gelip bu zalimler gibi insanlara kötülük yapma planları kurma. İyi bir insan olmaya çalış. Kemalistlerin başları gibi kötülük yapmamaları şartıyla herkesi sev, kimseye kötülük düşünme. İnsanlara düşman olacaksan kötülük yaptıkları için düşman ol. Ama düşmanlıkta da ileri gitme. Meselâ bu zalim adamlara bile cezalarını verirken merhameti elden bırakma.

Yazar: irtica

Reklamlar
Kategoriler:Nuh Gönültaş
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: