Başlangıç > Nuh Gönültaş > Nasihatçiler!..

Nasihatçiler!..

Bizim Memleketin En Çok Yetişdirdiği Nesnelerden Biride Söz Adamıdır. Laf Adamıdır. Mübarek Bir Türlü Karaborsaya Düşmez. Böylelerine Her Yerde Her Zaman Rastlamak Kabildir. Bunlardan Birisine Selam Verdin mi, Seni Hemen Yolun Ortasında Durdurur. İşin Vardır,Gücün Vardır. Fakat Ne Çare Seni Bırakmaz ki.. Hem Senden Yaşlı Başlı Olduğu İçin Bırakıp Gitmekte Olmaz. Çaresiz Ne Söyleyecekse Dinleyeceksin. Ne mi Söyler?

” Oğlum Evladım Vazgeç Bu Sevdadan,Bu Davadan. Hem Sen Tek Başına Ne Yapacaksın. Onlar Bir Sürü… Bu Dünya Böyledir. Bırak Sen de! Altta Kalanın Canı Çıksın! Bir Tekmede Sen At Gitsin!.. İcabıhale Göre Hareket Etmek Lazım. Meşhur Kelamdır ‘Köprüyü Geçinceye Kadar Ayıya Dayı Derler. Arap Eli Öpmekle Dudak Kirlenmez Oğlum’ İşte Böyle Doğru Söyleyeni Dokuz Köyden Kovarlar.. Nene Lazım Senin Elin Etlisi, Sütlüsü… Suya Sabuna Dokunmadan Yap Yapacağını… Hep Ömrün Bunlarlamı Geçecek Yahu? Gel Vazgeç Bu İşlerden. Sabretmek Lazım. Alllah Kur’an-ı Kerim’inde Şöyle Buyuruyor,Peygamber, Bir Hadis-i Şerifinde Böyle Buyuruyor… Sen Müslüman Değil misin Canım? Herşey Zamanında Vuku Bulur Oğlum. Cenabıhak Hiç Birşeyi Abes Yaratmamıştır. Hem Sen Bundan Ne Kazanacaksın Bakayım?
Ha Gördünmü Bu İş Semersiz! Hem Daha Çok Gençsin.. Kendini Helak Etme Böyle…Adamın Başını Kopartıverirler ha… Bunuda Yaparlar ”

-Tahammülünüz Varsa Beraberce Dinlemeye Devam Edelim. Sizi Bilmem, Benim Sabrım Tükendi. Müsaade Edin de Ben de Birkaç şey Söyleyeyim:

-Behey Çok Görmüş, Çok Bilmiş,Fakat Asla İnandıklarını,Söylediklerini Yapmamış Atıl ve Batıl Adam! Bana Nasihat Veriyorsun. Çok Güzel. Amenna!.. Fakat Sen Şu Yaşa Gelmişsin. Yirmileri,Otuzları,Kırkları,Hatta Ellileri Tüketmişsin.Altmışlardasın. Şu Dünyaya Geldin Geleli Ne Gibi Hayırlı İşler Yaptın? Yedin,İçtin, Korktun!.. Çekindin,Geldin Geçtin!.. Senin Kazancın Ne? Ne Kazandın?

Yemeyi,İçmeyi Çiftleşmeyi 4 Ayaklılar Senden İyi Yapar. Sen İNSAN Olarak Ne Yaptın?
Bana Bu Sevdadan, Bu Davada Vazgeç Diyorsun. Bu Davdan Vaz Geçeyim de Bütün Heyecanımı Aşkımı, Varlığımı Kime, Nereye Harcayayım? Kadına mı? Değmez. O da Benim Gibi Bir Fanidir. Servet Biriktirmeye mi? 3-5 Arşın Kefenlik İçin O Kadar Servete Ne Lüzüm Var? Biz İnananlarla Beraber Bir Edebiyat Yolculuğuna Çıktık. Hedefe Varsabilirsek Ne Ala… Varamazsak Yolların da Ölmekte Bizim İçin Bir Şereftir. Diyorsunki; Onlar Çok!.. Bir Sürü.. Sen Tek Başınasın.
Onlar Çok Diye Eğri Gidenlerin Yolunamı Gideyim? Hiç Bir Zaman Hakikat, Ekseriyetin Gittiği Yolda Değildir. Onlar Çok Diye Korkacak mıyım? Farzetki Sen Bir Dağ Başındasın. Etrafında Bir Sürü Vahşi İnsanlar Var. Sen Bir Kişisin Onlar Bir Sürü…
Onlar Çok Diye Sen de Onlar Gibi Vahşimi Olacaksın, Yoksa Onları Islahamı Çalışacaksın? Altta Kalanın Canı Çıksın Ne Demek!
İcabıhal, İcabıhal Diye Diye, Onların Hareketlerine Göre Kendimi Uydura Uydura Onlaramı Benzeyeyim? Onların Tabi Halinemi Geleyim, Halimi Kurtaracağım Derken İstikbalimi mi Feda Edeyim?

Köprüyü Geçene Kadar Ayıya Dayı De Diyorsun. Neden Ayıya 4 Ayaklıya Dayı Diyecekmişim. İşte Senin Gibiler  Hep Ayılara Dayı Diye Diye, Bu Memleketi Ayılarla Doldurdular!.. Bu Davadan, Bu Köhne İki Yüzlü Nasihatten Siz Vaz Geçseniz Daha İyi Olur.
Bu Ne Demek? Ölünce Herifin Yüzüne Gül,Sonrada Kuyusunu Kaz!
Allah’ım Beni Bu Türlü Gidiş ve Görüşten Koru… Arap Eli Öpmekle Dudak Kirlenmezmişş… Bu Söz Malüm Arap Milletini Kastediyorsa Amenna.. Her Millete Olduğu Gibi Araplarda’da Eli Öpülecek İnsanlar Var. Yok Araptan Maksat; Kirli, Ahlaksız Bir Adamsa Böyle Bir Adamın Elini Öpmek,Ona Boyun Eğmek Onunla Bir Olmak Demektir. Yalnız Dudak Kirlense İyi, Kalp Kirlenir; Kalbin Temizlenmesi Herşeyden Zordur. Mevlana’nın Dediği Gibi :
‘Zahir Gözü Kör Olanlar Görünen Necasetlere Bulaşır, Fakat Kalp Gözü Kör Olanlar Görünmeyen Pisliklere Bulaşır, Bunu Temizlemek Zordur’
Doğru Söyleni Dokuz Köyden Kovarlarmışş..
Dokuz Köyden Kovulamamak İçin Yalanmı Söyleyeyim? Doğruları Kabul Edecek,, Kovmayacak Bir Köy Buluncaya Kadar DOĞRU SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ!..
Bulamazsak Yine Doğruyu Söyleyeceğiz. Köyü Ne Yapalım? Muhtar Olacak Değiliz ya!..
Etliye Sütlüye Karışma. Ya Neye Karışayım? Etsiz Sütsüz Şeyi Ne Yapayım? Derilerle Kemiklerlemi Uğraşayayım?
ONLAR MİLLETİ İNEK GİBİ SAĞSINLAR, BİZ KONUŞMAYALIM!..Sonra da Etliye Sütlüye Karışma ha!..
”Suya Sabuna Dokunma” İşte Buna Gelemem. Bune Pimpis Sözdür Lütfen Geri Alın.
Suya Sabuna Dokunmadan Bir Sümük Mendili Bile Temizlenmez. Kaldıki Bu Kadar Karışık Cemiyet İşleri.. Bu Kirli İşler Temizlik İster! SUYADA DOKUNACAĞIZ, SABUNA DA!..

Şimdi İşin En Nazik Noktasına Geliyoruz… ‘İslam İtidal Dinidir. Allah Kur’an-ı Kerimde Sabrediniz Buyuruyor, Diyorsunuz’ Haşa Allah’ın Bu Emrine Karşı Gelecek Değiliz. FAKAT! Senin Allah’ına Söverlerse, Senin Kitabını Kaldırırlarsa, Sen Hala Sabra Devammı Edeceksin? Peygamberimiz Kılıç Kuşanıp Cihada Çıkmamış mıdır?..
”Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır” Sözünü Kim Söylemiştir? Hadis-i Şerif Değilmi Bu!..
Her Kuvvetli Fikir, İman, Hareket Halinde Gelmeye Mecburdur, Hareket Haline Gelmeyen İman Değildir. Ona Kendini Başkalarını Avutma Siyaseti Derler,Başka Birşey Değil. Sabrın da Bir Hududu Ve Derecesi Vadır. Nihayet Diyorsunuz ki : Böyle Giderse Senin Kafanı Koparıverirler!.. Koparsınlar Ne Yapalım!? Nasıl Olsa Ölecek Değilmiyiz? Doktorlar Hesaplamışlar: 60 Sene Yaşayan Bir Adam Bu 60 Yıl Zarfında Şu Kadar Nefes Alır Verirmiş. 20 Milyon Nefes Alacağıma 10 Milyon Nefes Alırım, FAKAT İSTEDİĞİM GİBİ!.. Göğsümü Gere Gere!.. Korkuyla Canmı İyileşir?

ONLAR!..Rejim, Nizam, Vatan,Millet Şehit, Gib, Kimsenin İnkar Edemeyeceği, Muteber Hassas Kelimelerin Arkasına Sığınıp Şahsi Menfaatlerini Koruyor, Halkı Vatanı Değil!..
Onlar Kanun Yapıyorlar Diye, Biz Hakikati Söylemekten Çekinecekmiyiz?!. BİZ Mücadale Ederken, Yazarken, Birşeyin Hakikat Olup Olmadığına, Millete ve Memlekete Yararlı Olup Olmadığına Bakarız…
Hak Bellediğimiz Yolda Heyecanla, Aşkla Yürümeye Devam Edeceğiz… Ölmek Var Dönmak Yok!

”Her Türlü Kötülüklerle Mücadele Edenler Felaha Erdiler” Allah’ın Kitabı Böyle Yazıyor. Kul Kitaplarının Neler Yazdığını Bilmiyorum. Şüphesiz İnsanların Koyduğu,Şartlardan Evvel İNSANLAR Vardı. İnsanlardan Evvel Allah...

Reklamlar
Kategoriler:Nuh Gönültaş
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: