Başlangıç > Nuh Gönültaş > Hesaplaşma Başlıyor..

Hesaplaşma Başlıyor..

Hesaplaşma başlıyor

Hesaplaşma başlıyor

17 Mayıs Pazar.. Ergenekoncular yandaşlarını Ankaraya çağırıyorlar..

 

Kaç kişi” olduklarını göreceğiz..

O güne kadar kazılar, operasyonlar sürecek öte yandan.. Çünki birileri o günden önce ülkede can güvenliği kalmadığı izlenimi uyandıracak şeklinde, ses getirici eylemler yapmaya hazırlanıyor..

Hedefte kimler yok ki! Ergenekon savcılarından politikacılara, Askerlerden sivil aktörlere..

Maksatları belli: Ergenekon soruşturmasını savsaklamak. Yalancı tanıklar, ihbarlarla işi sulandırmaya çalışıyorlar bir yandan da..

Hani bir ekonomik kriz çıksa, esnafı işsizleri sokağa dökebilseler. Köylüler dediler olmadı. Bu sene yağış iyi. Global kriz de yerini yavaş yavaş sukunete bırakıyor..

Aleviler üzeirnde oynanan oyun deşifre oldu. Kürtler üzerinde oynanan oyunun perde arkası da yavaş yavaş aydınlanıyor.. Kürt Ergenekonu deşifre olmaya başladı..

Öte yandan Anayasa değişikliği geliyor gündeme..

Birileri bir şekilde Anayasa Değişikliğinin engellenmesi gerektiğini düşünüyor olsa gerek..

1 Mayısda da olaylar çıkartmak istiyorlardı, son operasyonlar bunun önünü almaya yönelikti..

Ergenekon konusunda tereddütü bulunanlar, Türkan Saylan ve Haberal üzerinden soryuşturmayı eleştirenler, Dalanın arazilerinde çıkan silahlardan sonra yelkenleri biraz olsun indirdiler.

Türkan Saylanın da çok masum olmadığı ortaya çıktı..

Bu operasyonlardan sonra 1 Mayısda çok büyük bir eylem beklenmiyor..

Kaldı ki, bu operasyonlar devam edecek..

Kabine değişikliğinin ardından birileri AK Partiyi yıpratmak için tekrar atağa geçebilir..

Aslında Kıbrıs seçimleri, Ermenistan ve Azarbeycan, Karabağ olayı ile iktidarı ve AK Partisini köşeye sıkıştırmak istiyorlardı ama, başarılı olamadılar. Bunların öfkeleri akıllarından büyük.. Herşeyi yüzlerine gözlerine bulaştırıyorlar. En akıllıları Eruygur ve Tolon olduğuna göre var gerisini sen hespa et.

Hani Amerika da  kimsenin talebine cevap vermedi..

Bu arada yeni bir merekz sağ parti kurup AK partinin tabanını boşaltmaya çalışacaklar.. O da ham bir hayal. Kılavuzu Demirel olan bir hareketin sonunun nereye varacağı belli..

Nisbeten akıllı olduklarını sandığım birilerinin bu ucuz oyunlara gönüllü figüran olmaya koşmaları düşündürücü.. Hani derler ya “siyaset, aşk gibi gözü kör eder” diye.. Bunlar kör ya hu! Gözleri var görmüyor, kulakları var duymuyor bunların sanki! Herkes Ergenekondan kaçarken bunlar Ergenekona koşuyorlar..

1 Mayısla birlikte birileri düğmeye basacak gibi.. Eğer 19 Mayıs öncesi kampanyalarında başarılı olurlarsa Mayıs sonuna kadar da yaygara koparmaya devam edecekler.

Hedef kitle belli. Kürtler, Üniversite gençliğiMemur, ve işçiler.. Media üzerinden bazı provakasyonlar, sansasyonel haberlerle ortamı geröeyi deneyebilirler..

Bu arada sürpriz ses kayıtlarıbelgebilgi ve tanıklar ortaya çıkarsa şaşırmamak gerek.. Yeni bir dalga, yeni gözaltılar da uzak değil..

Tam da bu sırada Ergenekon 2. İddianamesinin ek belgelerinin açıklanması ile zaten şu günden itibaren bu konu ile ilgili tartışmalar tavan yapacak..

Bu arada birileri dindar görünerek, ya da dini sloganlar kullanarak dindar kesimi AK Partiye karşı kışkırtmak için her yolu deneyecektir.. Ergenekoncular bu konuda deneyimli.. Bir yandan dini kanallardan öte yandan etnik ve mezhebi kışkırtmalarla ve bir yandan da ulusalcı söylemlerle ne lazımsa yapacaklar..

Mayıs ayı sıcak geçeceğe benziyor.

Görelim mevlan neyler, neylerse güzel eyler..

Selam ve dua ile..
 
Reklamlar
Kategoriler:Nuh Gönültaş
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: