Başlangıç > Nuh Gönültaş > Camiye alan yok, köpeğe alan çok

Camiye alan yok, köpeğe alan çok

CHP/ Selami Öztürk

Camiye küçük bir alanı çok gören Selami Öztürk, köpekler için bakın ne yaptı

Göztepe Parkı’nın yanında bulunan Büyükşehir Belediyesi fidanlığının 500 metrekaresine cami yapılması kararına “yeşil alan” bahanesi uydurarak karşı çıkan ve cami yaptırmayan CHP’li Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün, köpek barınağı yapılması için Orman Bakanlığı’ndan en az 10 dönüm yeşil alan istediği ortaya çıktı. Camiye 500 metrekarelik alanı çok gören Selami Öztürk’ün, köpekler için en az 10 dönümlük yer istemesi dikkat çekti.

ÖZTÜRK CAMİ YAPIMINA KARŞI

İstanbul Kadıköy’de ihtiyaç olduğu için cami yapılmak istenen fidanlıkta bulunan molozlara, “yeşil alan” kılıfı uydurarak cami yapılmasına karşı çıkan CHP’li Öztürk’ün, köpek barınağı yapmak için Kadıköy’de karış karış yer aradığı belirlendi.

CHP’li Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün, cami için kılını kıpırdatmazken, köpekler için elinden geleni yaptığı öğrenildi. Köpekler için çırpınan Selami Öztürk, köpeklere yer bulmak için ilk iş olarak Kadıköy Belediyesi’nin resmi internet sitesinden “Kadıköy Belediyesi Hayvan Barınağı’na Yer Arıyor” şeklinde duyuru yayınladı.

“MODERN” VE “ÖRNEK” KÖPEK BARINAĞI YAPILACAK

Selami Öztürk, duyurunun içeriğinde Orman Bakanlığı’ndan köpekler için en az 10 dönümlük orman içinde yeşil alan verilmesini ve bunun karşılığında da “en kısa zamanda” köpek barınağının yapılacağını ifade ediyor.

Öztürk; “Orman Bakanlığı’na başvuru yaparak, bize ormanlık arazi içinde 10 dönüm bir yer tahsis etmelerini istedik” diyor. Duyurunun devamında, köpekler için istediği en az 10 dönümlük yeşil alana, “modern” ve “örnek” köpek barınağı tesisi gerçekleştirmek istediğini kaydeden CHP’li Öztürk, bu konuda Orman Bakanlığı’na başvuru yaptığını belirtiyor.

Öztürk’ün, geçici çözümlerle bu işi ötelemektense ideal olanı sağlamak istediğini, gönüllüler ve mama desteği sağlayan sponsor firmalarla köpeklere bakacaklarını ifade etmesi ise dikkat çekti.

KÖPEK BARINAĞINI NİÇİN YAPIYOR

Ataşehir’de bulunan ve 1200 sokak köpeğinin yaşadığı Kadıköy Belediyesi Hayvan Barınağı’nın bulunduğu arazinin 29 Mart Yerel Seçimlerinden sonra Kadıköy Belediyesi ile Ataşehir Belediyesi’nin sınırlarının ayrılmasından dolayı barınağın taşınması gündeme gelmişti.

CHP’li Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, köpek barınağının yeni bir yere taşınması için Orman Bakanlığı’ndan, ormanın içinden en az 10 dönüm yeşil alanın kendilerine tahsis edilmesini istiyor ve o yere “modern”, “örnek” bir köpek tesisi yapacağını belirtiyor.

Reklamlar
Kategoriler:Nuh Gönültaş
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: