Başlangıç > Nuh Gönültaş > Laik Durzilerden Özür diliyorum?

Laik Durzilerden Özür diliyorum?

 

Laiklik

Laiklik

Laik Durzilerden Özür diliyorum?

 

Malum bu günlerde özür dilemek moda..

Bende şahsen bir metin yazayım, derdi derdimle aynı , kalbi kalbimden hüşyar kardeşlerimde bu yazıya dilerlerse imza atsınlar, dilerlerse parmak bassınlar..

Efendim bizim özürlerimiz iyice birikti..

Başlıyoruz özür dilemeye..

Biz aşağıda imzası olanlar laik kesimden yukarıdaki nedenlerden dolayı özür diliyoruz

Bir: Sizin mekteplerinize gidip, diplomalarınızı aldığımız halde bize ezberletmeye çalıştığınız yalan tarihinizi benimsemediğimizdiğimiz için sizden özür diliyoruz. Bizim doğrularımız vardı ve sizin yalanlarınız bizi hiç bir şekilde inandırıcı gelmedi. Sorulan sorulara hocaların istediği gibi cevap vererek mezun olduk ama asla bu yalanlara inanmadık. O yüzden sisteminizden özür diliyoruz. Şimdi hepimiz çok önemli makamlara geldik ve sizin yalanlarınızı buralardan haykırıyoruz.

Geçici bir süre ayıya dayı dediğimiz için; tüm ayılardan ve dayılardan özür dileriz.

İki: Biyoloji derslerinde bize ezberlettiğiniz maymun masalına inanmadık, ama sizn gönlünüz olsun diye tüm öss,öys,kpss,oks vesaire sınavlarında sorduğğunuz sorulara istediğiniz cevapları vererek en iyi derceleri aldık, en güzel okullardan en yüksek derecelerle mezun olduk. Şu anda her birimiz bir köşe başını tuttuk ve artık kitaplardan bu palavraları kaldıracak duruma geldik. Geçici bir süre inanıyormuş gibi yaptığımız için sizlerden özür dileriz. Sizin sistemin biz hatalı mamulleriyiz. Ama çoğunluğu sağladık. Yakında aynı uygulamaları biz yapacağız..

Üç: Her seçimde siz laiklerin,ve sözcünüz medyanın gösterdiği yönün aksine oy attık. Hep size ters gelen seçim sonuçları çıkardık. Sizler buna pek bi uyuz oldunuz. Bu konuda sizi üzdüğümzü için özür dileriz. Ama bu hep böyle devam edecek. Bundan emin olabilirsiniz.

Dört: Siz bize batının operasını ve pazar kanserini dinlememizi salık verdiniz. Ama biz bundan nefret ettik. Sen neyi övdüysen, biz ondan nefret ettik. Arabeske sardırdık, lahmacuna sardırdık. Senin iyi diye gösterdiğin herşeyin kötü, kötü dediğin herşeyin iyi olduğu inancına sahip olduk. Senin emeklerini zayi ettik.

Lions oldun burs verdin biz yuttuk, Mason oldun dernek kurdun biz yıktık. Seni üzdük biliyoruz. Sana yaşattığımız bu hayal kırıklığından dolayı özür dileriz.

Dört: Bizi okullara koymadınız;bizde esnaf olduk ticareti ele geçirdik, ölü yıkayacak adam kalmayınca imam hatip okulları açtınız; oradan bir kabine çıkardık, imam hatipleri kapattınız tüm liseleri imam hatibe çevirdik, kızlarımızı üniversiteler almadınız, onları yurt dışında en güzel üniveristelerde okuttuk.Yurt içinde izin vermediğiniz okulları yurt dışında açtık, elin çinlisine, rusuna, afrikalısına ilahi söylettik, mehter marşı okuttuk. Necip Fazılı, Bediüzzamanı,Mehmet Akif’i öğrettik. Planlarınızı ters yüz edip sizi kahrettiğimiz için özür dileriz.

devamı gelecek…

İrtica: irtica.wordpress.com
Laiklik
Kategoriler:Nuh Gönültaş
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: