Başlangıç > Nuh Gönültaş > Zekeriya Beyaz sandıkta karardı MİZAH

Zekeriya Beyaz sandıkta karardı MİZAH

 
Kartel medyasının fetvacısı “Ergenekoncu çağdaş hoca” Zekeriya Beyaz sandıkta karardı. İstanbul’un merkez ilçelerinden Esenler’de DSP’den belediye başkan adayı olan Beyaz oldukça ağır bir yenilgi alarak ancak 7. olabildi.

Seçmenden “beyaz” diyeti

Böylece seçmen, un, şeker ve tuzdan sonra dördüncü beyazdan da uzak durarak ne kadar bilinçli olduğunu göstermiş oldu.

AK Parti’nin yüzde 47.53 ile başkanlığı kazandığı ilçede DSP Zekeriya Beyaz ile yüzde 1.3 oy oranıyla sonlarda kaldı. Beyaz bu sonuçla partisinin ülke genelinde aldığı yüzde 2.8’lik oyun yarısını bile tutturamamış oldu. Esenler seçmeni, güvenmediği medyatik aday Beyaz’a ilçede kullanılan 235.074 geçerli oyun ancak 3.066’sını verdi. 

Tavuk kurban ederek başlamıştı

Oysa Beyaz, seçim kampanyasına oldukça iddialı biçimde bir tavuk, bir horoz, bir hindi ve bir ördek kurban ederek başlamış ve bu hayvanların derileriyle tüylerini de Atatürkçü Düşünce Derneği’ne bağışlayarak partililerinin gözlerini yaşartmıştı. Ecevit kasketi giyerek yürüttüğü ve peşine takılan çocuklara ellerini öptürdüğü renkli seçim kampanyasında aradığını bulamayan “çakma hoca” Beyaz’ın şimdi de teselliyi meyhanede aradığı öğrenildi.

Üzüntüsünden kendini meyhaneci Agop’un Yeri’ne atan Beyaz’ın aynı partiden Üsküdar adayı olan komedyen Levent Kırca ile birlikte teselliyi kadehlerde bulduğu öğrenildi. Bilindiği gibi Levent Kırca da yüzde 4.52 ile seçimi dördüncü sırada tamamlayarak partisini hayal kırıklığına uğratan bir diğer ünlü isim olmuştu. Efkar dağıtarak sızan bu meşhur ikilinin henüz meyhaneden çıkmadıkları öğrenildi. Ancak muhabirimiz Sezer Sızar’ın durumu sezip içeriden sızdırdığı bilgilere göre; önce hüzünlü şarkılar dinleyerek efkar dağıtan ikilinin bir ara
meyhaneciden oyun havası çalmasını istedikleri ve “güvercin uçamadı, kanadın açamadı” şeklinde sözlerini değiştirdikleri Ankara’nın ünlü “Misket” oyun havası eşliğinde ortaya çıkıp şakır şakır oynadıkları öğrenildi.

Rıfat Yörük/Habervaktim/Mizah

Kategoriler:Nuh Gönültaş
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: