‘Eski solcular AB yağcısı oldu’

YÖRÜK BEYİ Pakistan’daki depremzedelere eşinin bileziğini gönderen Osman Nuri Günay, Baykal’a yörük giysisi hediye etti.

‘Eski solcular AB yağcısı oldu’

CHP lideri Baykal, “Eski solcular önce sağcı, sonra yağcı oldu. Eskiden Rusya’ya yağcılık yapıyorlardı şimdi ise AB’ye” dedi.

Eski solcular önce sağcı şimdiyse AB yağcısı oldu

CHP lideri Deniz Baykal, Avrupa Birliği ile ilgili görüşlerini eleştiren ‘eski solcular’ için sert konuştu.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AB’yle ilgili görüşlerini eleştiren “eski solcular” için, “önce sağcı, sonra yağcı oldular” değerlendirmesi yaptı. Partisinin Meclis Grubu’nda konuşan Baykal, AB ile ilgili gerçekleri söyledikçe CHP’ye saldırıların arttığını belirterek şöyle dedi: “Birilerini çıkarıp ‘falan filan da onlara karşı’ diyorlar. Eski solcular önce sağcı, sonra yağcı oldular. Eskiden Rusya’ya yağcılık yaparlardı, şimdi AB’ye yağcılık yapıyorlar. Bizi yıldırmaları, doğru söylememizi engellemeleri mümkün değil” dedi. Başbakan Erdoğan’ın “Türkiye’yi pazarlıyorum” sözünü “itiraf” olarak niteleyen Baykal, şöyle devam etti:” Ülker’i pazarlarken komisyon alıyor da, Türkiye’yi pazarlarken komisyon ne oluyor? Önce başbakanlık fotoğrafçısı tutuklandı, şimdi de basın halkla ilişkiler görevlisi Belçika’da tutuklandı. Şu Başbakanlığın görüntüsünü tasavvur edebiliyor musunuz? Bu, başbakanın hukuk, adalet karşısındaki laubaliliğini göstermiyor mu? Bu Başbakan Türkiye’ye yakışmıyor.”

REKTÖR İÇİN İSYAN
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Van 100. Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın’ın tutuklanmasına da tepkisini şu sözlerle gösterdi: “Cumhuriyet tarihinde bugüne kadar bir rektör ilk defa yaka paça tutuklanmış. Türkiye’nin bunu sessizce geçiştirmesi mümkün değil. YÖK’ten izin almamak için örgütlü suç kapsamına alınmış. İki kişilik suç örgütü. Şimdi soruyorum: Hükümet düzeyinde adliye mensupları ile bir ilişki kurulmuş mudur? Ha geceyarısı Ofer ile görüşürsün, ha Adalet Bakanı ile gece görüşürsün, ‘sabah tutuklanıyor’ müjdesi verirsin. Herkes aklını başına alsın. Bakanlar adliyeyi parmağının ucunda oynatmasıyla çığrından çıkarıyorsa buna izin vermeyiz. İsyanımı dile getiriyorum.”

 1. eda
  Temmuz 10, 2007, 8:04 pm

  hep solcfuyum

 2. AHRAM
  Temmuz 15, 2007, 9:58 pm

  ya bu adam gibi türkiyede adi asalik kalles türkiyeye bu günedine kadxar zarardan baska faydasi olmayan ne oldugu hala anlayamdigim mikrobun teki .buda ecevit gibi her halde son saniyeye kadar politikada kalacak.pis hizipci .mendevur.catliyor kiskancligindan

 3. baba
  Temmuz 23, 2007, 7:29 am

  İstenmeyen Yorum …?

 4. deniz gezmişler dönecek
  Temmuz 23, 2007, 7:34 am

  İstenmeyen Yorum …?

 5. Temmuz 23, 2007, 8:20 am

  yağcın alası kendisi şerefsiz baykal biraz şeref olsaydı bugun istifasını verirdi

 6. nur
  Temmuz 24, 2007, 9:43 pm

  uşaksınız uşak pardon pardon hepiniz birer KUKLASINIZ.KAHROLSUN İŞBİRLİKCİLER.herkez layığını bulacak.toprağın altını unutan insanlar herşeyin yazıldığı yeride unutmasınlar.diyordunuzya sp ye giden oylar boşa gidecek YALAN UYANIN ARTIK sağ sol kavgası bitti artık milli görüş ve işbirlikci ayrımı var….

 7. Ceren
  Ağustos 9, 2007, 6:35 pm

  Hayır “nur”, şimdi şeriatçılık ve laiklik var.

  YAŞASIN LAİKLİK!!

 8. Ağustos 9, 2007, 7:08 pm

  allah yolunda gerici olabıldıysek ne mutlu bize kahrolsun laiklik yaşasın şeriat

 9. murat
  Ağustos 16, 2007, 4:23 pm

  ulan herkes bilir tc nin ab sürecinin sağcılarla başladığını

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: