Ahmedinejad: ‘SSCB gibi Siyonist İsrail de çökecek’

İslami İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Siyonist İsrail’i, bölgedeki bütün milletler için daimi tehdit olarak niteledi.
Tahran’da düzenlenen Uluslar arası Soykırım ve Holokost Konferansı’na katılan misafirlerle görüşmesinde bu açıklamayı yapan Ahmedinejad, “Nasıl Sovyetler Birliği yıkıldıysa İsrail rejimi de çökmeye mahkumdur ve böylece insanlık bu şerden kurtulacak” dedi.
Siyonist İsrail’in bölgeye yönelik tehdidinin, bölge ülkelerinin zengin yer altı ve yerüstü kaynaklarını, ülkelerinin ilerlemesi ve kalkınması için kullanmak yerine, gelirlerinin önemli bölümünü silahlanmaya ayırmak zorunda bıraktığına dikkat çeken Ahmedinejad, ‘Aslında bu durum bölge ülkeleri arasında tefrika çıkarmaya dayalı düşmanların bir siyasetidir’ dedi.
Ahmedinejad, siyonistlerin kendilerini masum göstermeye dayalı propagandasını da kınayarak, siyonistlerin bu doğrultuda bir efsane olan Holokost’la uluslar arası arenada milletlere ve devletlere zulüm yaptıklarını gayri meşru çıkarlarını sürdürdüklerini belirtti ve ‘ama, Allah’ın izniyle milletler artık uyanmış ve her geçen gün bu durum daha da iyiye gidiyor’ dedi.
İslami İran Cumhurbaşkanı, Amerika ve Avrupa’nın Filistin’de işlenen cinayetlere karşı sessiz kalmaları ve hatta cani İsrail’i desteklemelerini de teröristlik ve İsrail’in cinayet ortağı olmakla suçladı ve Batılılara hitaben şöyle dedi: “Artık bu siyasetlerinizin milletlere işlemiyor zira milletler artık sizlere inanmıyor ve biz size samimi bir şekilde tavsiyede bulunuyoruz. Gelin akılını toplayın. İşgal altındaki Filistin topraklarındaki müslüman, Hristiyan ve Yahudilerin serbest bir şekilde katılacakları seçim ve demokrasiyi hayata geçmesi izin verin, müdahalelerden el çekin ki bölge halkı kendi geleceğini kendi belirlesin, kendi seçsin.’
İslami İran halkının, milletlerin dostu olduğunu ve bundan dolayı dünyada her türlü çatışma, savaş ve zulümden nefret ettiğini belirten Ahmedinejad, ‘Bugün insanların kardeşçe hareket etme dönemi gelmiştir’ dedi.
Ahmedinejad, Batılı ülkeleri insanlığın mutsuzluğu için çalışmakla suçlayarak, “Bugün soykırım büyük güçler için büyük bir put haline dönüşmüştür. O büyük güçlerin topraklarında Allah ve peygamberler sorgulanıyor. Ama soykırım konusunda konuşulmasına tahammül edemiyorlar” dedi.
Soykırımın büyük güçler tarafından bölge ülkelerine saldırmak ve onları tehdit için bir alet olarak kullanıldığını söyleyen Ahmedinejad, “Siyonist rejimin varlığı ve bu rejimin cinayetleri sadece Filistinlere ve Müslümanlara yönelik değil, bütün insanlığın haklarına yönelik bir saldırıdır” ifadesini kullandı.
Soykırımın büyük güçlerin Orta Doğu ve dünyaya hakim olmaları için bir araç haline getirildiğini söyleyen İslami İran Cumhurbaşkanı, şunları kaydetti:
“Bu rejim (İsrail) yok olacak dedim. Ben bu cümleyi söylerken, dünya milletlerinin gönlünden geçeni dile getirdim. Ama o zaman siyonistler bana karşı büyük bir saldırıya geçtiler. Ama şunu söylemeliyim ki, Sovyetler Birliği nasıl çöktüyse, siyonist rejim de çok kısa zaman sonra yer yüzünden silinecek.”
Konferansa katılanlara “İran’da kendi görüşlerinizi istediğiniz gibi söyleyebilirsiniz. İran sizin eviniz” diyen Ahmedinejad, Yahudi soykırımı konusunda bağımsız bir komisyon kurulmasını ve bu komisyonun yapacağı çalışmanın bütün dünya kamuoyuna açıklanmasını da önererek, “Batılı devletler, bu komitenin çalışmalarını rahat ve doğru bir şekilde yapması ve onları engellememesi ve tarihi gerçeklerin ortaya çıkması ve bütün canilerin kınanmasının engellenmemesi konusunda güvence vermelidir’ dedi.

 1. MUHAMMED
  Temmuz 6, 2007, 2:48 pm

  İNŞAALLAH

 2. Nadir nahda
  Temmuz 12, 2007, 10:49 pm

  Cok güzel bir sbit
  tüm isgalci zihniyet zeval olmaya mahkumdur….zulüm ebedi olamaz bu ilahi adalete tersdir….yikilacak tüm insanlik disi rejimler

  • mustafa
   Haziran 4, 2010, 7:00 pm

   ne olur bir gemi daha kaldırın

 3. Temmuz 14, 2007, 7:55 am

  israilin yıkılması %l00 müslüman olaraktan kuranda yazılan israilin yok olusu ve şunuda ekliyebilirimm ki
  türkiye-ırak____iran-israil savaşı olacak ve bu dünya savasının cıkması

 4. Temmuz 21, 2007, 7:08 am

  BENCE MUSLUMAN ÜLKELERDEN SÖZÜ GEÇEN İNSANLARI AYAKLANDIRABİLECEK UYANDIRABİLECEK ÜLKE TÜRKİYE VE BU OLACAK HERKEZDE ARKASINDA OLACAK ZAFER YAKINDIR İNŞALLAH

 5. TUĞBA
  Ocak 9, 2009, 7:28 pm

  Allah israili kahretsin ve filistinin bu duruma gelmesnde Türki yeninde payı va rartık Türkiye susmasın halk susmasın başbakan susmsın biz sustukça orada yuvlar dağılıo kutsal topraklrda müslüman kanı dökülüyor.DUYARSIZ KALMAYALIM.SÜREKLİ HABERİ DUYA DUYA NORMALMİŞ GİBİ GELMESİN ORADA ÖLEN FİLİSTİNLİ İSE YARIN SIRA BİZE GELECEK…..

 6. erdal
  Ocak 16, 2009, 7:28 pm

  selamün aleyküm bütün dünyadaki müslüman kardeşlerime soruyorum men hiç rahat degilim peki sizde öylemisiniz? cihat farzdır kardeşlerim içim kanlı nefretle doldu

  • mustafa
   Haziran 4, 2010, 7:04 pm

   ben sabahlara kadar uyumuyorum inanın bilgisayarımyoktu sırf bu olaylar için aldım ALLAH bu siyoniz köpeklerinin sonunu getirsin

  • mustafa
   Haziran 4, 2010, 7:06 pm

   arkadasım başbakınınsöylediklerini taşa söylesen tas çatlar bunlarda esek derisimi var domuz derisimi var suratlarında anlamadım

 7. mehmet kara
  Şubat 2, 2009, 1:34 pm

  Dünya başbakan görsün be helal sana başbakanım.iyiki varsın.şu israil köpegine ne oldugunu gösterdin.bu daha işin başı mazlum müslümanların hesabı tek tek sorulacak.Bu ayak sesleri Osmanlının torununun ayak sesidir.

 8. bozkaya
  Haziran 1, 2010, 11:34 am

  İnsanlığı zulmetmek asla güç değil’dir.İnanıyorum ki bir Gün Yok Olacakalr ‘dır.
  ABD VE İSRAİL DÜNYAYI KAN OKYANUSU HALİNE SOKMUŞ’TUR.
  YIKILMASI AN MESELESİ’dir.Tarih tekerrür’den ibaret kimsenin yaptığı yanına asla kalmayacak’tır.Bir zamanlar vahşilk’te Roma’da aynıy’dı Şeytan’dan dahi ileri düzey’deydi,ama bunları ortadan kaldıran Hun Türkleri ve Atilla oldu. Bu barbar şeytan ,Roma ‘nın kabileleri bile Büyük Hun İmparatoru Atilla’ya teşekkür ettiler, çünkü bu asıl gerçek barabarlar kendi kavimlerini bile eziyorlar’dı.Ona Tanrının Kırbacı Adını Veren Bizzat Roma İmp. Halkları idi.Her ülke’de halkın bir kısmı iyi olabilir. Ama asıl Tehlike devleti yönetenler’de bu günde Uluslararası şirket’lerde, Bunlar zenginlikleriyle şımarmak’ta Dünyayı Kan Gölü Haline Çevirmek’te Ama İnanıyorum ki BU şeyatani Odaklar Birgün yok olacaklar’dır 2010 ,Bunu biz görmesek de Bizden Sonrakiler inşaallah , Yüce Allahın İzniyle Görecekler’dir.Yüce Allah Bize İyi ile Kötüyü Gösteriyor. Bunlar ya savşlar la yada deprem gibi sebepler le yada bilemem bir şekil’de yok olacakalar’dır.daha sonra bunlar şeytana başvuracaklar . tabii ki şeytan da diya cek ki ben Allah’tan korkarım,deyip,bunları terkedip gidecek.Yüce Allah bu İnsanlık Dışı Şeytani Şer’lere Artık izin vermeyecek’tir.Bunlar tarihten silinecek, Mesala Roma imparatorluğu,Britanya imp. gibi, kimsenin yaptığı yanına kalmayacak’tır.Kıyamet günü bir karınca dahi Sultan Sülayman’dan hakkını alacak’tır.

 9. bozkaya
  Haziran 1, 2010, 11:37 am

  kimsenin yaptığı yanına kalmaz

 10. bozkaya
  Haziran 1, 2010, 11:51 am

  ABD Tam Şeytan İSRAİL’ de yavru ŞEYTAN , YANİ Biri şeytan biri Şeytanın Çırağı
  Avrupa devletleri de bunların suç ortakları.
  Bunlar insanlığı yaklaşık 500 milyon topluluk,
  3. milyarlık dünya topluluğunu kandan okyanus haline soktular.
  ki yahudiler eskilerden Peygamberleri öldüren bir topluluk olarak bilinir.Bunlar (yahudiler) İnsan öldürmrk’te bir numaralı katiller’dir.
  Ama bu 500 milyonluk topluluk ,yerli işbirlikçileri kısaca tüm Şer Odakları yakın da Yüce Allahın Yardımını ve İnayetini Görecekler’dir.Belki’de Onlarda Müslüman olacaklar’dır. Aslında bu Topluluklarda da iyi insanlar hidayete ermişler var, mesala Ashab-ı Kehf gibi, Onlar da Yüce Allahın yardmı ve inayeti geldiğin’de bölük bölük allahın dinine girecekler,
  Dünya kan’dan Okyanus değil’de iyilikler ve güzelliklerden yana güller dünyası olacaklar’dır.Yüce Allah Eskiden Olduğu Gibi,İSLAMI VE TÜRKLERİ Dünyanın Tek Muzaffer Gücü Haline sokacak’tır.İnancımız ve İmanımız Tam,YÜCE ALLAHIN KUDRETİN’DE SINIR YOK’TUR.YÜCE İSLAM BİR GÜN DÜNYAYI KARANLIKTAN AYDINLIĞA,KAN’DAN GÜLLER DÜNYASI HALİNE SOKACAK’TIR.YÜCE ALLAH HER ŞEYE KADİR’DİR.

 11. DEVRİMCİ BİRLİK
  Haziran 4, 2010, 2:10 pm

  israil hakkında söylemiş oldukları doğrudur ancak sovyet sosyalist cumhuriyetler birliği hakkındaki örneği yersizdir ve boş boğazlıktır.

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: