MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN KANINI DÖKÜYOR?

Saddam Hüseyin! Irak ın devrik lideri Nükleer bombaları vardı? Dünyayı kan gölüne çevirecekti. Kendi halkına işkence ediyordu. Sağlam bilgi ve deliller toplanmıştı. AB. ve ABD. güç oluşturup, Irak a müdahale etti yüz binlerce masum insanı katletti? AB. ABD. devletlerinin güdümünde Barzani ve Talabani güçleri öncülüğünde işgalde ilk yaptıkları Tapu ve Nüfus müdürlüklerini yok etmek oldu.? Diğer resmi dairelerin talan edilmesi oldu. Bunları yaparken de AB. ABD. Güçleri koruması ve himayesinde yapıldı.

 T.C. o günkü hükümeti D.S.P.- M.H. P.-ANAP üçlü koalisyon hükümeti bu Irak ın işgaline karşı çıktığı için yıkılmıştır. Erken secime gidilmiştir? Şimdi de dünyayı bir karikatür kırizi sardı.Dünya ve ülke gündemine oturdu.?

 Fakat Bu karikatürler Danimarka gazete ve dergilerinde yayınlanmaya başlandığında bizim Elciliğimiz, Burada yaşayan altı yüz bin Müslüman olduğu söyleniyor. ? Neden o günlerde tepkilerini ortaya koymamışlar ?Tüm dünya daki Müslüman devletlerin Danimarka daki elçilikleri ve T.C nin elçilikleri neden müdahale etmemişlerdir.?

         Danimarka yasaları gereği bu tür yazı resim ve karikatür vb yazılı ve görsel medyada çıkan haber vb. olayları dava etmek Danimarka yasaları gereği, üç aylık bir süre içerisinde itiraz edilip mahkemeye verilmesi gerekiyormuş.( Uluslar arası ilişkiler konusunda uzman bir bilirkişimizin T.C. Tv. Programındaki konuşması sonucu bilgi sahibi oldum. )

          Burada birileri bir oyun oynuyor. Madalya nın ön yüzü gösteriliyor da arka yüzü neden gösterilmiyor. Bu üç aylık süre içerisinde başta kendi elciliğimiz neden yasal girişimlerde bulunmamıştır.? Diğer Müslüman ülkeler neden yasal işlemleri başlatmamışlardır. Bu üç aylık süre dolunca ne oldu da tüm dünyada kıyamet koptu.

          Bu v e benzeri tepkilerin yanlış olduğunu söylemiyorum. Katılıyor ve onaylıyorum bu tepkileri, protestoları ama bu kadar gecikme neden yapıldı. Yasal süreç sona erince başlatılması bence düşünülmesi, cevaplanması gerekeli ana soru bu dur.

          Her ne hikmetse bugün Irakta Sünni Şii tartışmaları ( acımasızca vahşi savaş ) eş zamanlı başladı. Camilerimiz, mescitlerimiz. Tekke ve türbelerimiz yakılmaktadır. Sözüm ona bu Müslüman kardeşlerimiz işgalci emperyalist güçlerden silah ve mühimmat alarak, kardeşkanı akıtmaktadırlar.( Bunu da sözde İslam adına yapıyorlar ) Haclı ordusunun neferliğini yapan Barzani ve Talabani güçleri olayların hakemliğine soyunuyor. Bütün bunlar emperyalist güçlerin bir oyunundan başka bir şey değildir.

          Olayı bir fıkra ile noktalayıp kamu vicdanına bırakıyorum. Malum Nasrettin Hocanın evine hırsız girmiş ne var ne yoksa alıp gitmiş, Bizim hoca dövünmeye başlamış evim soyulmuş, şunumu almış, bunu mu almış diye avazı çıktığınca bağırıyormuş.Kolu komşu gelmiş ya hoca kapının kilidini sağlam bir kilid  taksaydın.Camını kitleşeydin.vb. telkinlerde bulunmaya başlamış.Sonunda hoca dayanamamış! haykırmış ya komşular tüm suç benimi? hırsızın hiçbir günahı yok mu.?

           Nasrettin hoca misali bende A.K.P hükümetine soruyorum sizin bu olaylarda hiç mi sucunuz günahınız yok.!!!!! ?

 1. Mayıs 31, 2007, 1:21 pm

  Abd Girdiğin bataklıkta Boğulacaksın

 2. murat
  Ağustos 16, 2007, 4:24 pm

  KAHROLSUN EL KAİDE KAHROLSUN ABD
  IRAK HALKI YALNIZ DEĞİLSİN

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: