Yahudi’ler Lübnan’da Müslümanları katlediyor

medenıyetten bahsedenler neden bunları durdurmuyor hanı nerde sızın dıyalog oyununuz hadı gosterın dıyalog gucunuzu yobazlar bır tane dın vardır oda islamiyettir dininize dort elle sarılın dinden çıkmayın allah sonumuzu hayırlı etsın

Son bir aydır İsrail’in sürdürdüğü operasyonlar sonucunda benim bildiğim kadarıyla binden fazla sivil hayatını kaybetmiş durumda.

İşin ilginci Türkiye kamuoyunda algılanan durum bir İslam ülkesi olan Lübnan’ın, “küffar” yani İsrail tarafından işgal edildiği.

Herkes ”neden Müslümanlar seyirci kalıyor ?” sorusunu soruyor.

Gerçek şu ki Lübnan’ın yarısı Müslüman diğer yarısı ise Hristiyan; dolayısıyla “neden İslam dünyası İsrail’e dur demiyor ?” sorusunun yanında bir de “neden Hristiyan dünyası İsrail’e dur demiyor ?” sorusunu sormak gerek.

Başka bir deyişle Türkiye’de bu şekilde yaygara yapanlar aslında Türkiye’de tribünlere oynuyorlar.

Lübnan’ın devlet başkanı Hristiyan. Ülkede kızılay değil kızılhaç var. Öyleyse neden Hristiyan dünyası olaya karışmıyor ?

Diğer yandan acaba Arab ülkeleri de Lübnan “tam bir İslam ülkesi” olmadığı için mi seyirci kalıyor ?

Örneğin Mısır daha operasyonun ilk haftasında, sanki üzerine vazifeymiş gibi paldır küldür ”biz İsrail’e saldırmayacağız” açıklamasını neden yaptı ?

İşin aslı ABD, İngiltere, Fransa; İsrail konusunda nasıl sessiz kalıyorlarsa, BM’de nasıl tiyatro oynuyorlarsa aynı şekilde Arablar da üstüste meşhur olağanüstü dışişleri bakanları toplantılarını yapıyorlar, tiyatro oynuyorlar kendilerince.

Anecdote :

‘73 Yom Kippur savaşı sonrasında yüz milyonluk Arab dünyasını dağıtan İsrail’e karşı yapılacaklar konusunda Arablar yine olağanüstü dışişleri bakanları toplantılarından birini yaparlarken, saatler geçer, içeride hararetli tartışmalar sürer, derken Mısır’lı bakan bir anda kapıdan çıkar.

Gazeteciler hemen atılırlar ve sorarlar:

– Ne oldu ? Anlaşmaya varıldı mı ? Anlaştınız mı?

Mısırlı bakan yanıt verir:

– اتفاقنا على ان لا نتفق ( Anlaşmamak konusunda anlaştık ) 

– Peki İsrail neden Lübnan’da?
Güvenliğini tehdit ettiğini varsaydığı Hizbullah’ı yoketmek değil ‘zayıflatmak’ için orada.

– Lübnan topraklarına giren İsrail ordusunun karşısında kim var ? Lübnan ordusu mu ?
Hayır, Hizbullah militanları var.

– Lübnan ordusu nerede ?
Halihazırda ülkenin sadece 2/3’sinde varlık gösteren Lübnan ordusu İsrail karşısında ezilip dağılmayalım diye ortaya çıkmıyor.

– Peki bir aydır kentlere atılan bombalar sonucunda İsrail, artık binlerle ölçülen, sivil can kayıpları dışında ne başarı kaydetti ?

Hiçbirşey.

Evet, dünyanın en modern, en iyi eğitilmiş, en donanımlı, en bilmem ne ordusu; İsrail ordusu, bir aydır Hizbullah karşısında 30 km ilerleyemedi.

Çakıldı, kaldı.

İsrail kımıldayamıyor, çünkü karşısındaki Hizbullah ”ipimle kuşağım … ” modunda yoluna devam ediyor.

“Ölürsem şehidim kalırsam gaziyim” diyor, İsrail’i hiç tınlamıyor bile; “tankmış, topmuş, uçakmış, zaten neyim kalmış kaybedecek…” diyor. 

İsrail bombalıyor, Hizbullah direniyor.

Hizbullah direndikçe güçleniyor, İsrail kendi içinde çatırdıyor.

Ortadoğu; ‘75 yılında Güney Lübnan’dan, öz vatanından sürülen bir gencin, 30 yıl sonra aynı topraklarda adının yankılanmasını konuşuyor.

Şii olsun Sünni olsun Hristiyan olsun herkes için o bir kahraman artık.

Sadece Ortadoğu’dan değil dünyanın diğer ucundan İsrail’e ve İsrail’e arka çıkanlara karşı Hasan Nasrallah’a destek geliyor.

 

Ve acı gerçekler…

Ortadoğu’da herkes birinin kuruğunu ısırmaya çalışıyor.

İsrail kendi varlığı korumaya ve sağlamlaştırmaya çalışıyor, bu hedefte de hiçbir insani kural tanımıyor. İnsanları öldürmeyi bahçelerindeki çimleri biçmekle eşdeğer sayıyorlar.

Arab ülkeleri ise sus pus olmuş, üç maymun’un oynuyor, İsrail’in Hizbullah’ı dağıtmasını bekliyor. Çünkü Hizbullah’ın zaferi kendi ülkelerindeki benzer akımların güçlenmesine, varolan rejimlerin sarsılmasına yolaçacak. Onların da korkuları bu.

Hatta Filistin’liler bile Hizbullah konusunda gönülsüz. Çünkü Hizbullah şii, kendileri sünni.

Arablar Filistin’lileri sevmiyorlar ama İsrail’den de nefret ediyorlar.

Çözümü nerede aramak gerekiyor ?

Çok ilginç Lübnan’daki hukuk sisteminin yarısı hâlen Osmanlı’dan kalma. Demek ki atalarımız sağlam temel atmışlar.

Beni ister hayalci görün, ister maceracı. Ben Ortadoğu denildiğinde Sultan Selim ne hissediyorsa onu hissediyorum.

Çözüm açık, biz gidelim Lübnan’ı işgal edelim. Topu topu üç günlük iş.

Nasıl olsa Kıbrıs elimizde, Ortadoğu’da yapamayacağımız şey yok. ( Kıbrıs’ı verelim diyenler sizin beyninizi …. )

Trablus, Cuniye, Beyrut harika yerler. Hele bir de Lübnan’ın doğusu var, Bekaa vadisi ki, suları İsrail’e satacağımıza Akdeniz’in altından buraya taşısak dünyanın en bereketli tarım alanlarından birisi olur.

‘Yurtta barış dünyada barış’ için bizim o topraklarda olmamız bir vazgeçilmezdir

 1. sümeyra
  Temmuz 1, 2007, 9:44 am

  sizin söylediğiniz ütopya olarak kalır… bilmiyorum ki siz hangi ülkede yaşıyorsunuz? osmanlı ile birlikte yok olan sedece bir imparatorluk olmadı insanlarımızda insanlık kalmadı vicdanlarını kaybettiler.osmanlı göçmen kuşları bile düşünecek merhamete sahipmiş mimarisini onları da düşünerek yaparmış yemini suyunu koyarmış sevgili kardeşim bilmiyorum ki sen nerde yaşıyorsun? şimdi artık komşu komşuya selam bile vermiyor insanlar çok bencil sadece kendini düşünüyor;sokakta kedi köpekler açlıktan ölmek üzere bi su verelim diyeninine şimdiye kadar hiç rastlamadım;annemi şikayet ettiler güvercinlere yem veriyor diye güvercinler onların camını pisletiyormuş üzerinden 2 ay geçti ama kuşlar acıktıklarında hala penceremize konup acı acı bağırıyorlar annem ise beddua ediyor tüm bu yavruların günahı boynunuza olsun diye.Irak’ta hala müslümanlar kadınlar tecavüze uğruyor minicik bebekler katlediliyor memleketim insanının hayat felsefesi şu “BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN”!!! lübnan’ın veya ırak’ın başına gelen bizim ülkenin başına gelse sevineceğimden korkuyorum siz kalkmiş lübnana sefer diyosunuz cihan hakimiyeti anlayışına sahip olmak için öncelikle elimizden aldıkları dinimizi yeniden diriltmemiz lazım osmanlı askeri abdessiz sefere çıkmazmış şimdi ise camilerimiz bomboş bu askerle adım atılmaz kusura bakma

 2. muhammet
  Temmuz 6, 2007, 11:16 pm

  katılıyorum kardeşim daha nekadar görmemiz lazım abd sadece alfebe de bildigimimiz 3 ayrı harf olsun a b d bir araya gelmez tüm müslümanlar (seçimden sonra yada önce inşAllah sesimizi duyacaklar bana kim yardım etse şu an dese giderim sesimizi duyuralım. gerekirse ingilizce bir kaç kelimeyle yeter biz geliyoruz siz kendinizi Allah dostlarının elinden nasıl kurtaracaksınız diye haykıralım.. şu an iki adam bir olsa bir adamı mahfeder ve bir cumhur birde birde başkan adaletli olursa islam tarihi tekrar tekerrür eder.( Allah deyin dostlarım kalplerimiz şahlansın, en acımasız düşman dize gelsin arlansın. koca adamları sereceksin yerlere haykıracaksın yaptıklarını ona, ne yaptın sen Allahtan bilmedinmi hergele) haykır haykır tüm zulüm sahiplerine.. Allah yar ve yardımcımız olsun

 3. Kasım 1, 2007, 9:07 pm

  Yahudi Lüblanda değil,her ülkede!Çünkü Yahudi demek,şeytan demektir.Şeytan,insanlığa yapılacak kötülüğü,kendisi yapamayınca bu görevi yahudilere yaptırıyor.Bir Yahudi çıksın ben Allah’a inanıyorum desin yalan söylüyordur.Onlar hiçbir zaman Allah’a inanmadılar.Onların Allah diyerek taptıkları tek şey paradır.Musa peygamberi iyi bilenler,onların Allah’ının para olduğunu iyi bilir.İktidarın bop başkanı ;terörle ilgili görüşmek
  için ABD’e beş kasımda gidecek.ABD başkanı kim;şeytan.Şeytan kimlerle iş yapar,cinlerle.Bu şeytanlar ne yapar;cinleri kullanır,kullanır kapı dışına bırakmaz,ülkeler dışına bırakır.Bazılarıda minnat rica eder süresini uzattırır.ABD’eyle barzaniyi konuşacak.Barzani kim,busun iti.
  PKK’nın elindeki silahları belgeleriyle konuşacak,bunu bush
  bilmiyor mu?Biliyor.Ne diyecek,o silahların mecliste patlamadığına şükret,benim her dediğime ses çıkarmazsanız
  sonunuz böyle olur.Ses çıkarırsanızda ipinizi çekerim.Afarim,
  görevinizi iyi yapın.Türk Milleti kolay kolay silkinemezler,uyutmaya devam edin.Onların;miliyetcilik damarları var,siz bunları gaza getirecek sözler söyleyin,yalnız sakin olun diyerek yatıştırmayıda unutmayın
  deyin.Onlar bağırır,çağırır,öfkelenir,efelenir bunların üzerine
  savcıları,polisleri salın,gözlerini korkutsun,yalnız sizin hainleri
  benim itlerimide devlete karşı eylem yapmalarına müsade edesiniz.Bak;ne iyi ettinde geldin.Ne güzelde anlaştık.Şimdi
  göreviyin başına git.PKK’ya istediğim kadar öldür.Barzaniyle
  işim bittiğinde sana haber ederim o zaman öldür.Türkiye benim kapukulu askerim bunu aklından çıkarma.Bak;Türkiye’
  nin kalkınması benim hoşuma gitmez.Zaman zaman değişik
  senoryoyla ermeni gibi,pkk gibi vs.örgüt kurar ekonominide
  bozarım.AH şu Anadolu insanları miliyetcilik damarlarının refleksi olmasa sıra sizede saldıracağım ama buortamı daha bulamadım.Arap ülkeleri emrimde.AB emrimde,birde şu İranın
  işini bitirmem için ikna olsanız,sizin işinizide bitirmem kolay olur.Amarika seyahatı böyle nasihatlarla son bulur.Ben diyorum ki;yeterbe bush!Bir gözü kara Ayşeyi tatile çıkarmıştı
  Türkiye’de tatile çıkaracak biri yok ama genede umarak birileri Mehmedi tatile çıkarsın diyen olmaz mı?diyerek sözümü bitirmek istiyorum.

 4. LALENUR
  Aralık 28, 2008, 4:22 pm

  HİZBULLAH TERÖR ÖRGÜTÜ MÜ

 5. TAN ALKAN
  Şubat 6, 2009, 12:19 am

  DAİMA ŞUNU SAVUNURUM.KISILER NE EDERSE KENDILERI EDER.KISACASI KENDIN ETTIN KENDIN BULDUN EY ARAP HALKI.ZAMNINDA OSMANLIYI ARKADAN VURARAK SÖZÜM ONA MILLIYETCILIK AKIMINA KAPILARAK ÖZGÜRLESMEK ISTEYEN SIZLER ŞİMDİ KALKIP ÖZGÜRLÜGÜMÜZÜ ELIMIZDEN ALMAYA KALKANLARI ÖLDÜRECEGIZ DIYORSUNUZ.

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: