Örümcek adam müslüman oldu

Örümcek adam doğru yolu buldu.Birazdan bu konuda sağlam bir kanıt göstereceğim.Örümcek adamın namaz kılarken fotoğrafı çekildi.Az sonra!

Malumunuz memleketimizde çocukların örnek alacağı pek şahsiyet yok.Hakkını yemeyelim Polat ALemdar gençlik için iyi bir örnekti.Çocukları etkilemediğide söylenemez.

Bundan iki gün önce cnbce’de (böyle mi yazılıyordu?) bir çizgi diziye rastladım.Son 15-20 saniyesiydi.11 Eylülü kimin düzenlediği tartışılıyordu.Anladığım kadarıyla bazıları başkan Bush’u suçluyordu.Sonra olayı tatlıya bağladılar ve çizgi film kahramanı gerçek suçluları açıkladı:”Bir avuç öfkeli müslüman.”

Bu ülkemizde yayınlanan bir çizgi filmdi.Her ne kadar o saatte ayakta olan pek çocuk olmasada yine de hiçbir çocuk izlemedi diyemeyiz.

Ülkemizde pek çizgi film yapılmıyor galiba.Bir kaç çizgi filme rastlamıştım.Mesela stv’de Fatih Sultan Mehmed Han’ın İstanbulu fethini anlatan bir çizgi film vardı.Bunun gibi bir kaç istisna daha sayılabilir.Bunlar yetersizdir tabi ki.Hal böyle olunca bizim çocuklarımız Amerikalıların,Avrupalıların hazılardıkları filmleri izliyor.Evet çocukların izlemesine karşıyım.Ama büyükler mümkünse yerli filmlerden uzak dursun.TGRT yahudilere satıldıktan sonra en az 10 bin kat daha kaliteli oldu bence.En azından akşamları adam akıllı bir film izleme şansımız oluyor.Mahalle karısı muhabbetlerinden iyidir.

Yani yabancı yapımlar büyükler için tehdit oluşturmuyor.Aslında oluşturuyorda yerliler kadar sakıncalı değil galiba.Özellikle Bar’da diye bir film hakkında duyduklarım beni bu kanaatimde ısrarlı ediyor.Bar’da filmi aşırı küfürlü bir filmmiş.Gemi’de filmini üniversite okurken seyretmiştim.Sokakta bile o türden küfreden adam pek az.Konumuza dönecek olursak.Çocuklarımızın kültürümüzü özümsemesi,bizden biri olarak yetişmesi için Türk/Müslüman yapımı olan,yapımı olmakla kalmayıp Türk ve Müslümanlar tarafından yapıldığı izlenince anlaşılan çizgi filmler gereklidir.

Acilen bir çizgi kahraman çıkarmalı ve o kahramanı çocuklara sevdirmeliyiz.

Böylece çocuklarımız bizden birine hayran olacaklar.

Mesela düşününsene sakallı bir süpermen fena mı olur?

Elinde tesbihiyle(33 lük) mahallemizde volta atıyor.Bakkala girip selamun aleyküm bakkal amca diyor.İçimizden biri gibi.Gözü yükseklerde,burnu havalarda olmayan bir süpermen.Arka safta namaz kılıyor mesela.

Tabi bu adamı süpermen gibi yaparsak taklit yapmış oluruz.Bu yüzden bunu hemen kendi hamurumuzla yoğurmalıyız.Bu adam uçacak, bu kesin.Ama orjinallik kazandırmak için bu adamın uçuşunun o gavur olan o gayr-i müslim olan süpermenden farklı olması lazım gelir.Mesela bu adam o kadar maneviyat yüklüymüş ki,o kadar çok zikir çekermiş,o kadar çok ibadet edermiş ki maneviyattan uçuşa geçmiş.

Bu adam hem başka bir gezegenden ithalda değil.Bizzat anadolu çocuğu.Mesela süpermen Türk olsun.Batman’ı Kürt yaparız.He-man’ı da laz yaparız.Böylece halkın tüm kesmine ulaşmış oluruz.Hepsi birer sevgi kelebeği olsun.Hani bunlar hıyarlık yapıp “kötüden alıp iyiye veriyos” ayağına yatıp milleti soymasınlar.Bunlarda iyiliği emredip kötülükten sakındırıyoruz şeklinde bir parola edinsinler.Böylece daha Mü’min bir anlayış olacaktır.Eee haliyle bunu izleyen anadolu evladı bakacak ki doğru yol bu,bakacak ki süpermen esmer,geniş omuzlu,ağzında sigara (yok bu olmadı),anneye, babaya saygılı bir halk kahramanı.Napacak çocuk?   – örnek alacak.

Böylece o gavur kültüründen uzak durmuş olacak.

tabi süpermeni ve diğer kahramanları daha da orjinalleştirmek için bir isim ve bir de sıfat bulmak lazım.Aslında en makulu yeni,orjinal kahramanlar bulmak ya boş ver.Kim uğraşacak?Biri uçsun,biri örümcek özelliklerine sahip olsun…Hazır şablonlar var işte.

Mesela süpermen.Bu adamın sakalları olması lazım.Eşide kapalı,hanım hanımcık bir bayan olmalı.Süpermenin adı da değişmeli.Mesela uçan ihvan olabilir.Ya da Hz.Uçuş diyebiliriz kendisine.Böylece çocuklar ismi Türk olan birininde kahraman olabileceğini anlayacaktır.

Şimdi belgeye gelelim.Resim üzerinde ki yazılar ciddi değildir muhtemelen.

Ama okuyalım:

TI

 1. Mayıs 27, 2007, 8:32 am

  iyi olmuş müslüman

 2. ibrahim
  Haziran 16, 2007, 9:18 am

  slm valla iyi olmuşş…

 3. no name
  Haziran 26, 2007, 6:14 pm

  batmanda müslüman olacakmış

 4. .
  Haziran 26, 2007, 6:16 pm

  bunlar plavra örümcek adam koyu katolik

 5. manyaQ
  Temmuz 5, 2007, 9:03 pm

  Baska yalan bulamadinmi..?
  sacmaliyosun

 6. arayis28
  Temmuz 5, 2007, 10:51 pm

  arkadasimiz cok güzel bir konuya deginmis…bence icindeki cocugu ortaya koymus niye olmasin diyelim 🙂

 7. muhammet
  Temmuz 5, 2007, 10:55 pm

  mesajı kimse anlamıyor bence illaki bizim dönmememiz için kafamıza en azından dilimizden kulagımızdan komşuluktan kardeşlikten ama içten bir şekilde başlasak olmazmı. evet yukardaki örümcek adam araştırın olmuşmu olmamışmı ama ben olmuşmuyım çıkmışmıyım demeyın. bende 3 aydır Allaha binlerce şükür farzla kazayı vede sünneti elimden geldigince kılıyorum. çok inanıyor ve kendimi çok gencim diye avuturdum önce şimdi özüme döndüm binlerce şükür. ne ortamlardaydım şimdi orada olmak istemem Allaha şükür. marmaris bodrum örümcek adam degil örümcek bile secde etse bizimkiler gölerini kapatır. Allahtan korkun çünkü ben onun şiddetini yaşıyorum.. ben yaşarken yanımda olsan anlattıktan sonra inanmıyan bilmeyen belki kulundan korkar ama Allah okadar büyük deriz benden bile korkan olacakmış. inanın dostlar çok yanlıştaydım halada eksigimiz var kim peygamber efendimiz kadar onun sahabesi kadar onun iman verdikleri kadar olacagını bilebilir. Peygamber efendimiz bile ben bilebaz kitaplardan okudugumda o bile nasıl olacagını bilmezken ya biz biz naparız dostlar.. Allah (C.C) yardımcımız ölüncede peygamber efendimiz şefaatçimiz olsun..

 8. muhammet
  Temmuz 5, 2007, 11:07 pm

  yazıyı okumadan yorum yapan sonunu görmeden hazırlık yapan gibidir. sonunu bilmezsin ama sona gidecegin tüm malzeme maneviyat. o varsa amenna hazırlan. iki göz var kullan 5 dakka okusan sona ulaşırsın. ipi verim kim asarsa assın bunu diye bir şaka yapmak olmaz. ismini bile koyamadın. bari kendine saygın olsun.

 9. kadir
  Temmuz 6, 2007, 10:11 am

  o zaman kadirnatörne gavur olsun böylece değiş tokuş yani takas yapmış oluruz

 10. mehmet
  Temmuz 6, 2007, 9:41 pm

  “YAŞASIN YEMEK YEMEK”

 11. Temmuz 10, 2007, 9:46 am

  allaha skur bence ii hidayete ermis ben onun adina cok sevindim cunku dogru yol bu ve dogru yolu bulmus .insallah olene kadar devam eder

 12. yeşil
  Temmuz 11, 2007, 7:05 pm

  yahu Allah elbette herkese hidayet versin deeeeeeee
  Allahın ismini böyle basit boş şeylerle karıştırmayın da hatırlamayın da.

 13. _ecem_
  Temmuz 14, 2007, 12:07 pm

  s.a gerçekten güzel bir paylaşım olmuş buna sevindim 🙂
  bide buraya şiirler falan koysanız daha güzel olcak

 14. unsal
  Temmuz 14, 2007, 8:50 pm

  sacma sapan yazi yazan arkadaslar var lufen bu sayfayi hazirlayan arkadasin ne anlatmak istedigini anla ondan sonra yazini yaz……..

 15. selin
  Temmuz 17, 2007, 3:49 pm

  fazla hayal kurmus

 16. Temmuz 17, 2007, 8:06 pm

  SLM KRAL 53 ALLAH CC CİHATINI KABUL ETSİN YOLA DEVAM ANLAYANLAR ALLAHU ZUL CELAL HZ. SEVGISI ALTINDADIR

 17. sena
  Temmuz 21, 2007, 8:04 pm

  yeni okudum abiciğim allah herkese hidayet versin.

 18. zeynep
  Temmuz 28, 2007, 11:02 am

  ne okudugunuzu bılmeden veya okudugunuzu anlamadan yorumlar yapmayın arkadaslar.bu sacmalıklara burda yer yok.haddınızı bılın dalga gececeksenız eger dalga gecılecek seylerle dalga gecın.

 19. tuncay6729
  Mart 15, 2008, 11:30 pm

  yani insanlarin helede cocularin bu devirde cizgi kahramanlari ailesinden daha iyi taniyacak bir seviyede yetisme sini görünce bende sizinle ayni fikirde oluyorum.Amerikan sinema sinin en büyük hedeflerinden biri insanlari amerikan asigi yaparken onlarin icine amerikan korkusun da otamatikmen veriyor acilimina baktigimiz zaman( babanin cocugunu severek korkutmasi gibi)Özellikle amerika irak ta aldigi asiri kayiplardan sonra kendi sinema dünyasindaki insanlara (star diyelim simdilik)kendi fonlarindan paralar aktararak yeni yeni amerikan hayal ürünleriyle dolu filimler yaptirmak istemis ve bunlar medyada duyulunca da geri adim atiyormus gibi yaptiktan sonra yeni filimler piyasaya sürmüstür…Gelelimki malkoc oglu kurtlar vadisi irak gibi filimler ise Türkiyede ve yurt disindaki insanlarimiza (Türklere)birer osmanli torunu oldugunu hatirlatmis ve kendisininde elini siktiginda elin yuruk haline gelecegini onlara bir kez daha hatirlatmistir…Bu gibi yapilara(filim)lere belirli bir seviyede cocuklarimizdan uzak tutup zamani gelince onlara bunlari seyrettirmemiz gerektigini düsünüyorum,sahsen ben cd leri alip beklemeye cekildim onlarda bilsinki dünyanin aAllahtan sonra hakimi müslüman Türklerdir…..Aslinda bizim rümcek adam veya batman ihtiyacimiz da yok,ilk ucan Türkler Mehmet celebilerimiz var,gemileri daglardan tirmandiran fatihlerimiz var,vatan icin canini veren mehmetlerimiz var…..sayamiyacagimiz kadar kahramanimiz var derler ya kirsal kesimlerde…VAR OGLU VAR……saglicakla müslüman olarak kalin

 20. Temmuz 7, 2008, 4:03 pm

  kahraman sıpadırman

 21. Ocak 15, 2009, 1:15 pm

  iyiki müslüman olmuş

 22. Haziran 11, 2010, 11:55 am

  iğrenç olmuş iç iyi değil

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: