ÖZÜR DİLE, TÖVBE ET, TÜRKİYE’YE DE GELME”

Konya’da bugün düzenlenen mitingde onbinler zalimleri lanetlerken, Milli Görüş Lideri Erbakan Papa’ya: “Önce özür dile, sonra tövbe et, Türkiye’ye de gelme.” dedi

Ortadoğu’da her gün çoluk çocuk demeden dünya üzerindeki en acımasız katliamlara imza atan İsrail’i tel’in etmek için Saadet Partisi’nin düzenlediği mitingler devam ediyor. Her miting ile Saadet Partisi Türkiye’deki halkın haykırışı tüm dünyaya duyruluyor. Sık sık kahrolsun İsrail, kahrolsun ABD sloganlar ile binlerce kişi Filistinlilerin yanında olduklarını hissettirdiler. Ayrıca Papa’nın İslamiyeti hedef alan hakaretlerine halkın gösterdiği büyük tepki de mitinge damgasını vurdu.

Milli Görüş Lideri ve 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, İslamiyet’e ve Peygamberimiz Hz. Muhammed’e hakaret eden Papa 16. Benedict’e mesaj gönderdi. Erbakan, “Şu Papa denen adamın herzelerini dinlediniz. Ne kadar cahil, ne kadar kindar, ne kadar zavallıdır. Çünkü İslam’ı bilmiyor, kendini de bir şey zannediyor. Ve farkında değil ki, insanlık medeniyeti İslam’dan öğrenmiştir. Bütün medeniyetleri İslam kurmuştur. İslam barışın tek çaresidir. Bu papa olacak adam önce özür dilesin. Sonra tövbe etsin ve sakın Türkiye’ye gelmeye kalkmasın!” dedi.

İstanbul’da bir milyon insanın katılımıyla başlayan İsrail’i tel’in Filistin’e destek mitingler zincirinin sonuncusuna Konya da katıldı. Binlerce Konyalının katılımıyla gerçekleşen mitinge Atatürk Kız Lisesi önündeki meydanda gerçekleştirildi. Mitinge Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan telefonla katılırken, Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan da kalabalığa hitap etti. Ayrıca Saadet Partisi’nin kurmayları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de mitingdeki yerini aldı.

Mitingin başlangıcında Adil Avaz bir konser verdi. Konserin ardından tertip komitesi adına Hasan Hüseyin Öz, Saadet Partisi Konya İl Başkanı Zülfikar Gazi, Konya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve SP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özkafa, SP Genel Başkan Yardımcısı Teoman Rıza Güneri Konyalılara hitap etti. Ardından da Kutan ve telefonla da Erbakan heyecanlı kalabalığa seslendi. Miting esnasında sık sık tekbir getirildi. Başbakan uyuma sabrımızı taşırma, Yaşasın Hizbullah, Yaşasın Hamas, Kahrolsun İsrail, Kahrolsun ABD gibi sloganlar atıldı. Miting TV5’in yanı sıra El Arabiya, El Cezire ve İran Devlet televizyonların da da tüm İslam alemine canlı olarak aktarıldı.

Milli Görüş Lideri ve 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan telefonla bağlanarak Konyalılara hitap etti. Mitingi bir şahlanış olarak nitelendiren Erbakan, “Milletimizi, tarihimizi, inancımızı, kimliğimizi bütün İslam alemini temsil ediyorsunuz. Bu temsil en güzel şekilde zaten Konyalı kardeşlerimize yakışırdı. Dünyanın gidişatı karşısında dünyanın baş şehri İstanbul’da Çağlayan meydanında milyonluk bir miting yapıldı. Bu mitingi diğer mitingler takip etti. Dünyanın bu gidişatı karşısında halkımız ayağa kalktı.Bu mitingi daha erken yapsaydık, Konya’da zelzele olurdu” dedi.

Sovyetlerin dağılmasından sonra tek kutuplu dünyada, dünya siyonizminin artık Büyük İsrail’i kurma vakti gelmiştir inancı ile azdığını, tanklar ile çocukları, kadınları ve sivilleri öldürmeye başladığını kaydeden Erbakan, bunların hedefinin bütün insanlığı köleleri haline getirmek olduğunu vurguladı. Şimdi planlarını gerçekleştirmek için bunların azdığını söyleyen Erbakan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ortada barış marış yoktur. Hepsi yalandır. Türkiye’deki işbirlikçileri kullanarak, şerefli askerimizi Lübnan’a göndermişlerdir. Amaç tekrar Lübnan’ı işgal etmek, arkasından Suriye’yi işgal etmektir. En nihayetinde hedef Türkiye’dir. Bir müddet sonra Türkiye işgal edilsin diye, kendi eliyle asker gönderip dünya siyonizmine hizmet ediyor. Durduğumuz nokta barış noktası değildir. Siyonizmin planların, gafillerin, canilerin bütün dünyayı köle yapma amaçlarının tam ortasındayız. Bu noktada elbette duramazdık, bu gidişata dur demek için bir yanardağ gibi püskürmemiz lazımdı.

Milli Görüş’ün doğduğu yer olarak, milli Görüş’ün kalesi olarak, Milli Görüşçü kardeşlerimiz olarak hedefiniz yeni bir dünya kurmaktır. Bizim dünyamız adil bir düzene dayanan barış ve kardeşlik içinde bir dünyadır. Bunu elbette Müslümanlar yapacak. Türkiye olacak, Türkiye’nin kalbi olan Konya olacaktır. Katliamları durdurmak değil, yeni bir dünya kurarak bütün insanlığı kurtarmak için ayaktasınız. Siyonizm hristiyanları kendine taşeron olarak kullanıyor. Onun için D-8 kurulmuştur ve bunun etrafından toplanılacaktır. Bunu siz yapacaksınız. Sadece lanet etmek değil, bütün insanlığı saadet kavuşturmak amacımızdır. Bunun için ayaktasınız. İşte Konya budur.

ERBAKAN’DAN PAPA’YA
Şu papa denen adamın herzelerini dinlediniz. Ne kadar cahil, ne kadar kindar, ne kadar zavallıdır. Çünkü İslam’ı bilmiyor, kendi bir şey zannediyor. Ve farkında değil ki, insanlık medeniyeti İslam’dan öğrenmiştir. Bütün medeniyetleri İslam kurmuştur. İslam barışın tek çaresidir. Bu papa olacak adam önce özür dilesin. Sonra tövbe etsin ve sakın Türkiye’ye gelmeye kalkmasın!”

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, konuşmasına Hz. Mevlana’nın muhterem torunları diyerek sözlerine başladı. İslam topraklarının büyük bir bölümünde sadece zulüm, kan ve gözyaşı varken, Afganistan Irak, Filistin ve Lübnan’da İsrail ve yandaşlarının devlet terörünün devam ettiğini, bunun yanı sıra Katolik aleminin lideri Papa’nın İslam ve Peygamberimiz hakkında hayasızca sözler sarfettiğini anımsatan Kutan, bu yüzden halkımızın tepkisini ortaya koyduğunu dile getirdi. Afganistan, Filistin ve Irak’taki direnişçi mücahitlerle beraber olunduğunu, bu mitingler yolu ile gösterildiğini kaydeden Kutan, Saadet Partisi’nin bugüne kadar düzenlediği mitingleri anımsattı. Kutan bu mitinglerin İslam alemini ayağa kaldırdığını aktardı.

Lübnan’a şimdi Türk askerinin mitinginin gönderildiğini bunun arkasından neden Konya’da bir miting düzenlediklerini açıklayan Kutan, “Büyük bir yanılgı içerisindesiniz. Afganistan’da devam eden olaylar, Irak’ta meydana gelen olaylar birbirinden bağımsız meydana gelen olaylar değil. Bu yıllar önce hazırlanmış büyük bir projenin adımlarıdır ve bu İslam alemini hedef alıyor. Esas bundan sonra İslam aleminin başına büyük belalar gelecek. Şu anda bu büyük proje uygulama safhası. Bugüne kadar olanlar da ilk adımlardır.

Bu büyük projenin temelinde İslam düşmanlığı var. Hristiyan alemin vakti zamanında haçlı alemin yapmadı mı? Yakın bir dönemde 1990’dan sonra İngiltere Başbakanı Thatcher, batı aleminin ayakta kalabilmesi için bir düşmana ihtiyacı olduğunu, Sovyetlerin dağıldığını söyleyerek, bunun ardından da İslam’ı düşman ilan etti. Şimdi de yeni bir haçlı seferi ilan edildi. Danimarka’daki karikatür rezaletinin yanı sıra Papa 16. Benedict edepsizce beyanlarda bulundu. Bütün bunlar batının gerçek yüzünü ortaya koyuyor.

PAPA’YA MESAJ: KENDİ TARİHİNİZ KAN VE ZULÜM DOLU
Papa’ya sesleniyorum.Ey gafil, ey cahil! İslam kelimesi barış ve esenlik demektir. Siz kendi utanç dolu tarihinize bakın. Haçlı seferlerinizi sizler yaptınız. En başta hristiyan bizansı yağmaladınız. Kudüs’ü işgal edip gövde üzerinde baş bırakmayıp ortalığı kan gölüne döndürdünüz. İslam da aklın yeri yokmuş, Gallilue ne dedi? Dünya dönüyor dedi, adamı idam etmeye çalıştılar. Müslümanlar ne diyor? Benim için en önemli şey imanın emrindeki akıldır. Elbette akıl iman ile zikrediliyor.

Bizim şanlı tarihimiz ortada. Hz. Ömer Selahaddin Eyyubi Kudüs’ü fethettiler. Onlardan evvel orada büyük zulümler vardı. İslam yönetimi altında bir tek kimsenin bile burnu kanamadı. Ama ey Papa, senin evlatların Cezayir’de Hindistan’da, Avusturalya’da Amerika’da sadece soykırım uyguladılar. Şimdi bu Papa Türkiye’yi ziyaret edecekmiş. Papa Türkiye’ye gelmesin. Halkımız bunu istiyor. Şimdi buradan sesleniyorum:

Milletimiz seni istemiyor. Ayasofya 500 yıldır İslam mabedidir. Sana verilecek en güzel cevap Ayasofya’yı vakıf senedine göre ibadete açmaktır”

Kutan, Türkiye’nin Lübnan’a asker göndermesini de eleştirerek, bunun sakıncalarını anlattı. İncirlik’ten tırlar dolusu silahın İsrail’e gittiğini, İncirlik Havaüssü’nün İsrail’e hizmet ettiğini, İsrail ile askeri işbirliği olduğunu anımsatan Kutan, İsrail jetlerinin eğitiminin de Konya Ovası’nda yapıldığını bildirdi. Kutan, bu anlaşmanın da AKP hükümeti tarafından yapıldığını aktardı. Bu durumda Türk askerinin bölgede tarafsız olamayacağını dile getiren Kutan, yapılan ateşkes anlaşmasının da adil olmadığını, İsrail’den yana olduğunu kaydetti.

İLLA Kİ BOMBALAR KONYA’YA YA DA ANKARA’YA MI DÜŞSÜN?
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Teoman Rıza Güneri, Ortadoğu’da meydana gelen katliamlar karşısında Ankara’nın sessiz kaldığına dikkat çekerek, bu mitinglerin artık Ankara’yı hareket geçirmesi gerektiğini bildirdi. ABD askerinin sağ salim dönmesi için dua edenlerin diğer yandan da kaçırılan İsrailli askerlerin aileleri ile görüşüp onların iadesi için çaba gösterdiğini hatırlatan  Güneri, “Ama artık milletimiz uyanmaya başladı. Uyanmayanlara da buradan sesleniyoruz. Neyi bekliyorsunuz? Yıkıntıların altından çıkan yavruları görmek yetmedi mi?İlla ki o bombalar Konya’ya ya da Ankara’ya düşünce mi uyanacaksınız?” şeklinde konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özkafa da Selçuklular’ın Haçlılar’a teslim olmadığını söyleyerek, “Ecdadımız da bugünkü AKP yönetimi gibi reel politikçi ya da idare-i maslahatçı olsaydı şu anda Konya’da bir tane bile Selçuklu eseri göremezdik. Bugün yanlış zihniyetler yüzünden Filistin, Irak ve Lübnan’da zulümler gerçekleşiyor. Abdullah Gül, önce Lübnan’ın durumu hakkında söylenecek söz bulamıyorum, dedi. Ardından İsrailli yöneticilerin elini öpmeye İsrail’e gitti. Bunu kabul etmiyoruz”  dedi.

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Zülfikar Gazi de konuşmasında İslam’a ve Hz. Muhammed’e hakaret eden Papa 16. Benedict’i eleştirdi. Gazi, Papa’nın Müslümanlara insanlık dersi vermesinin söz konusu olamayacağını vurgulayarak, “Bizim peygamberimiz rahmet peygamberidir. Dünya üzerinde İslam huzur ve barışı tesis etmiştir. Siz kim oluyorsunuz? Siz insanlığa sadece kan ve gözyaşı verdiniz” diyerek Papa’ya seslendi.

Hamas’ın temsilcisi Wahit Süleyman da konuşmasında Mescid-i Aksa’yı korumanın tüm Müslümanların üzerine farz olduğunu söyleyerek, Filistin topraklarını İsrail’e dar edeceklerini ifade etti. 

 1. muhammet
  Temmuz 5, 2007, 11:20 pm

  kardeş selam aleyke çok çok güzel şey yazmişsın günlük haber sitesi olmasın burada. asırlara damgasını vuracak herkesi uyandıracak bir haber [böyle daimi]olsun. müslüman ne yaparsa diken gibi göze batıyor. bir adana mitingi öyleydi ama kelimeler gelecege mührünü atacak ona atılmayan oy bu dünyadada diger taraftada elbet yerini bulacak.. İNŞALLAH

 2. Temmuz 6, 2007, 12:37 pm

  o…r…p cocuklarına bıla eyer papadan hııck alıyorsanız neden papa turkıyeye geldıgınde butun turk polıslerı onu korudu bızım turkıyye ıste oyle bır yer

 3. Zeliha
  Temmuz 6, 2007, 2:58 pm

  Saadet gelecek zülüm sona erecek allahın izniyle

 4. per_la_liberta
  Temmuz 8, 2007, 3:28 pm

  Türkiye’ de devlet eliyle türbana “set” çekiliyor, narkoz bile yapmıyolar adama artık hastanelerde. Durum bu vaziyetteyken Elin hristiyanı dinime sövmüş şaşırmam..

 5. ayşen
  Temmuz 10, 2007, 3:51 am

  Papa geldi gelmesine ama Ali Bardakoğlu ağzının payını verdi(gerçi sonradan hesabını gerekli mercilere vermiştir)Hatırlarsanız İslam kılıçla yayıldı diyen papaya,bizim mensup olduğumuz din adını barıştan almıştır.Teorik ve pratik alanda aklı en temel olarak belirlemiştir dedi.Papada bön bön bakmıştı hani…

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: